P0

Politika

Miesto vadovai – už universiteto savarankiškumą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-10-20


Savarankiškai veikiantis ir Baltijos jūros regione lyderiaujantis Klaipėdos universitetas – tokios šios aukštojo mokslo įstaigos ateities siekianti Klaipėdos miesto savivaldybė su universitetu pasirašys ketinimų protokolą. Šiuo dokumentu bus išreikštas ketinimas glaudžiai bendradarbiauti, savivaldybės suinteresuotumas ieškoti formų tapti partneriais ar investuotojais vystant universitetą bei universiteto siekis įtraukti savivaldybę į universiteto valdymą.

KU vadovai susitikime su Vakarų Lietuvos merais, organizatorių nuotr.

„Girdime keletą universiteto ateities scenarijų ir tik vieninteliame jų kalbama apie universiteto savarankiškumą, kurį įmanoma išsaugoti, jeigu savivalda – ne tik Klaipėdos miesto, bet ir Vakarų Lietuvos regiono savivaldybės – dalyvautų universiteto valdyme. Kokia forma ir apimtimi, tam reikalinga atskira diskusija ir atskiri sprendimai. Tačiau jau šiandien universitetui, Vyriausybei ir valstybei reikalingas ženklas, kad miestas pasiryžęs padėti siekiant išsaugoti įstaigos savarankiškumą”, – sako meras Vytautas Grubliauskas.

Įvairūs Klaipėdos universiteto ateities scenarijai svarstomi šalyje planuojant aukštojo mokslo pertvarką. Tarp kitų galimybių minimas universiteto tapimas kurios nors kitos šalies aukštosios mokyklos padaliniu, taip pat universitetinių studijų centro steigimas, tačiau toks žingsnis universitetą greičiausiai sulygintų su Klaipėdoje esančiomis kolegijomis. Tuo metu Klaipėdos miestas siekia išsaugoti savarankišką aukštojo mokslo įstaigą, užtikrinant aukštojo mokslo ir studijų kokybę. Aukštojo mokslo reikšmė svarbi ir darniam viso regiono vystymuisi. Apie tai buvo kalbėta ir universiteto bei Vakarų Lietuvos merų susitikime.

 


  2017-10-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt