P0

Švietimas

Prokuratūroje moksleiviai tikrino savo konstitucines žinias

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-10-19


Klaipėdos apygardos prokuratūroje praūžė jau tradicija tapęs Konstitucijos dienai paminėti skirtas konkursas moksleiviams „Pažink LR Konstituciją“. Šiemet savo žinias patikrinti į prokuratūrą susirinko 29 moksleiviai iš įvairių Klaipėdos miesto gimnazijų.

Konkurso nugalėtojai su prokurorais S. Galminu (dešinėje) ir A.Stanislovaičiu, prokuratūros nuotr.

30 testo klausimų, sudarytų iš vieno svarbiausių mūsų šalies įstatymų – Konstitucijos, lengvai įkandami buvo ne visiems. Pirmą vietą iškovojo „Vėtrungės“ gimnazijos ketvirtokė Evelina Artamonova, atsakiusi į 28 testo klausimus. Antras liko „Žemynos“ gimnazijos ketvirtokas Tomas Noreika, o trečias – „Ąžuolyno“ gimnazijos trečiokas Vilius Stonkus.

„Lietuvos Respublikos Konstitucija – pagrindinis kiekvieno mūsų įstatymas. Jo išmanymas ugdo pilietiškumą, padeda geriau suprasti ir kitus valstybės įstatymus. Tačiau labai svarbu, kad juos išmanytume ne tik mes, suaugusieji, bet ir mūsų vaikai. Juk jaunoji karta – mūsų ateitis. O kaip gyvensime rytoj, priklauso nuo šiandienos“ – teigia prokuroras, aštuntą  kartą surengto konkurso „Pažink LR Konstituciją“ iniciatorius ir organizatorius Saulius Galminas.

Švietimo vidus

Nugalėtojai, patikrinus visus konkurso dalyvių testų atsakymus, buvo apdovanoti prokuratūros įsteigtais atminimo prizais – kubo formos taurėmis, sklidinomis riešutų, bei diplomais. Jų taip pat dar laukia spalio 25 dieną organizuojama išvyka į Vilnių, aplankant prezidentūrą. Moksleiviai ne tik apžiūrės Daukanto aikštėje stovintį pastatą, tačiau susitiks ir su prezidente Dalia Grybauskaite.


2017-10-19

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt