Gargžduose – nemokamas edukacinis filmų seansas moksleiviams

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2017-11-18

Lapkričio 23 d., ketvirtadienį, 14.30 val., Gargždų kino teatre „Minija“ vyresnių klasių moksleiviams ir jų mokytojams nemokamai bus demonstruojami du lietuvių autorių filmai, renginyje dalyvaus filmų autoriai. Tai – VšĮ „Kino pavasaris“ rengiamo edukacinio kino projekto „Kino knyga“ dalis.

Nemokamo seanso metu bus galima išvysti trumpametražį dokumentinį filmą „Holivudas pasiūlė per mažai“ (26 min.). Rimanto Oičenkos režisūrinis debiutas, Berlyno festivalyje „Litauisches Kino Goes Berlin“ pripažintas geriausiu filmu, pasakoja apie išskirtinę asmenybę, Vilniaus Ozo kino salės vadovą, kuris visą savo gyvenimą paskyrė kinui. Į žiūrovų klausimus atsakys keletą metų jo neįprastą gyvenimą fiksavęs režisierius R. Oičenka.

Taip pat bus parodyta Audriaus Antanavičiaus dokumentinė juosta „Mėgėjai“ (20 min.), kuri supažindina su kitais dviem kino entuziastais – gydytoju Vitoliu Laumakiu ir inžinieriumi Adolfu Morėnu. Kėdainių kultūros centro rūsyje jie įkūrė vieną garsiausių mėgėjiško kino studijų Lietuvoje „Mėgėjas“, kurioje per penkis dešimtmečius buvo sukurta beveik šimtas trumpametražių filmų. Apie kino kūrimo procesą papasakos pats A. Antanavičius.

Išvažiuojamieji „Kino knygos“ seansai – antrasis šių metų projekto etapas. Pirmasis – Vilniuje vykusios filmų kūrimo dirbtuvės su pripažintais režisieriais (Andriumi Blaževičiumi, Miku Žukausku ir Maratu Sargsyanu), kuriose dalyvavo kūrybinio konkurso keliu atrinkti 34 mokiniai iš visos Lietuvos.

Apie „Kino knygą“

Edukacinis kino projektas „Kino knyga“ šiemet švenčia dešimtmetį. Per tą laiką vyresnių klasių moksleiviai iš visos Lietuvos su profesionalių režisierių pagalba sukūrė daugybę trumpametražių filmų. Nuo 2007 m. „Kino knyga“ stengiasi propaguoti kitokį požiūrį į tradicinius mokymosi metodus, kurie plečia jaunimo kultūrinį patyrimą, įkvepia juos kurti bei suteikia kūrybinių kompetencijų bei įgūdžių. O profesionalių teisininkų paskaitos apie intelektinę teisę keičia moksleivių požiūrį į kūrybą bei jos vartojimą. Taip „Kino knyga“ prisideda prie bręstančio žmogaus, kaip kūrėjo, visapusiško ugdymo.

 

Žymos: |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI



Pin It on Pinterest

Share This