Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
![]() | 2017-12-12 |
Klaipėdos apygardos administracinis teismas antradienį savo sprendimu atmetė kaip nepagrįstą Palangos miesto savivaldybės administracijos prašymą panaikinti Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos 2017 metų liepos mėnesio privalomuosius nurodymus nugriauti viešuosius tualetus Palangos ir Šventosios paplūdimiuose.
Vasarą poilsiautojams vėl kils problemų, kur paplūdimyje atlikti gamtinius reikalus, Palmiros Mart nuotr.
Teismas nustatė, kad konteineriai, kuriuose įrengti viešieji tualetai, yra pastatyti ant vietoje (ne gamykloje) specialiai tam paruoštų pagrindų. Prie šių konteinerių pritvirtintos vietoje sumontuotos aikštelės, skirtos žmonėms patekti į tualetus, taip pat metaliniai profiliai, ant kurių laikosi pritvirtinti atitvarai bei apdailos sienelės.
Konteineriai prijungti prie buitinių vandentiekių ir nuotekų inžinerinių tinklų, įrengtos siurblinės. Teismo vertinimu, neatlikus išmontavimo, ardymo, atjungimo ir kt. statybos darbų šių viešųjų tualetų perkėlimas į kitą vietą būtų itin sudėtingas. Viešieji tualetai nepritaikyti veikti be inžinerinių tinklų – juose nėra rezervuarų vandeniui ir nuotekoms, todėl, juos perkėlus, jie prarastų savo paskirtį ir vertę.
Remdamasis teismų praktika, teismas konstatavo, kad nagrinėjamu atveju viešieji tualetai yra nekilnojamieji daiktai ir priskirtini I grupės nesudėtingiems statiniams.
Teismas nustatė, kad Pajūrio juostos žemyninės dalies tvarkymo specialusis planas, Pajūrio juostos žemyninės dalies paplūdimių rekreacijos planas bei Palangos miesto centrinės dalies detalusis planas Pajūrio juostos Palangos ir Šventosios ruožuose paplūdimyje numatytose vietose leidžia naujai įrengti tik kilnojamuosius tualetus, neprijungtus prie inžinerinių tinklų.
Pajūrio juostoje šių paplūdimių prieigose leidžiama įrengti tualetus prijungtus prie inžinerinių tinklų tik numatytose vietose rekonstruojant ar praplečiant jau esamus. Teismas taip pat nustatė, kad vienas iš minėtų statinių patenka į kultūros paveldo teritoriją, todėl jam reikalingas statybos leidimas, tačiau jis nebuvo gautas.
Atsižvelgiant į tai, teismas, vadovaudamasis Statybos įstatymo nuostatomis, konstatavo, kad ginčijami privalomieji nurodymai yra teisėti ir pagrįsti, t.y. turi būti vykdomi inspekcijos nurodymai nugriauti tualetus.
Šis teismo sprendimas yra neįsiteisėjęs ir per vieną mėnesį nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, praneša Klaipėdos apygardos administracinis teismas.
Parašykite komentarą