P0

Regionas

Skuodiškis pareigūnas – atsparus korupcijai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-01-26


Šią savaitę Vilniuje Lietuvos tūkstantmečio „Rotary“ klubo ir Policijos departamento iniciatyva jau šeštuosius metus iš eilės buvo apdovanoti atspariausi korupcijai policijos pareigūnai.

Pasirinkta po vieną pareigūną iš kiekvienos apskrities. Kaip Klaipėdos apskrities policijos  atstovas šį garbingą apdovanojimą gavo Skuodo r. policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis patrulis Mindaugas Budrikis, teigiama policijos pranešime.

Policijos nuotr.

Pastarąjį sykį šis jau dvidešimt antrus metus tarnaujantis policininkas neblaivaus, vos 0,6 promiles „įpūtusio“ vairuotojo gruodžio viduryje buvo gundomas paimti 50 eurų kyšį.

Pareigūnas pasakojo, kad, kiek nesakė jam apie baudžiamąją atsakomybę, kiek jo nebarė, prasižengėlis nenustojo kalbėti apie artėjančias Kalėdas, jau lyg ir atsiimdavo savo brukamus eurus, bet ir  vėl juos padėdavo pareigūnų mašinoje.

M. Budrikis džiaugėsi, kad ir korupcijos atvejų, ir girtų prie automobilių vairo žmonių mažėja. O kyšius policijos pareigūnams dažniausiai siūlo būtent jie.

„Skuode ir rajone kyšius paprastai gali pasiūlyti tik pravažiuojantieji. Vietos žmones mes pažįstame, jie mus taip pat, tad šitaip vairuotojai „nejuokauja“. Man nėra sunku atsispirti korupcijai“, – pranešime cituojamas apdovanotasis vyriausiasis patrulis.

Jaunatviškas ir optimistiškas pareigūnas pasakojo, kad po dviejų dešimtmečių tarnybos jam dar nekyla minčių trauktis į atsargą, policininko darbas jam patinka – būtent darbas gatvėse, keliuose, o ne kabinete.

M. Budrikis kyšių siūlytojams pataria labai gerai pagalvoti, ar verta šitokiu būdu tapti teistam, o kolegoms pareigūnams tiesiog primena apie su korupcija kovojančių policijos padalinių egzistavimą.

 

 

 

 

 


2018-01-26

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt