P0

Regionas

Ar Palangos moksleiviai dėvi atšvaitus?

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-02-08


Policijos pranešime teigiama, jog nuo 2018 m. pradžios eismo įvykiuose daugiausia žuvo pėsčiųjų.

Teigiama, kad siekdami šalinti riziką pėstiesiems nukentėti eismo įvykiuose, Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai vasario 6-7 d., prieš prasidedant pamokoms, prie Palangos mokyklų vykdė prevencinę priemonę dėl moksleivių atšvaitų naudojimo kontrolės. Vaikams buvo dalijami atšvaitai.

Buvo patikrinta 270 moksleivių ir nustatyta, kad dauguma atvejų šviesą atspindintys elementai gamintojų buvo pritvirtinti prie vaikų kuprinių ir rūbų. Teigiama, kad atšvaitai vien prie kuprinių yra nepakankama priemonė apsaugoti nepilnamečius nuo nelaimių kelyje.

Jokių šviesą atspindinčių elementų neturėjo 38 moksleiviai. Policijos pareigūnai bendravo su pedagogais, priminė vaikams, kur turi būti segami atšvaitai, ragino moksleivius atlydėjusius tėvus nuo mažens formuoti vaikų saugaus elgesio kelyje įgūdžius.

Pareigūnai išgirdo tėvų argumentus, kad savo vaikus atveža iki pat mokyklos, todėl jiems atšvaitai nereikalingi, ir kad jie nepažeidžia Kelių eismo taisyklių.

Tokių akcijų tikslas – siekti, kad eismo dalyviai pradėtų segėti atšvaitus ar naudoti kitus šviesą atspindinčius elementus ne iš baimės sulaukti baudos ar tik griežtai Kelių eismo taisyklėse nustatytais atvejais, bet pirmiausiai saugant savo gyvybes.

Policijos pareigūnai prašo tėvelių savo atžaloms įskiepyti norą būti atsakingiems gatvėje ir nesukelti pavojaus kitiems eismo dalyviams. Ragina visus eismo dalyvius būti sąmoningiems, segėti atšvaitus, ir kad tai taptų geru įpročiu ir savaime suprantamu dalyku.


  2018-02-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt