P0

Kriminalai ir nelaimės

Nuteistas už kyšio reikalavimą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-02-09


Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdyba praneša, kad Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs STT tirtą baudžiamąją bylą, kaltu dėl kyšininkavimo pripažino buvusį Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Klaipėdos miesto ir Neringos skyriaus vyriausiąjį specialistą Saulių Lukaitį.

Pasak STT pranešimo, nuteistajam skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant trejiems metams. Be to, buvusiam NŽT darbuotojui bausmės vykdymo laikotarpiu uždrausta išvykti iš gyvenamosios vietos ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo, taip pat jam atimta teisė  trejus metus dirbti valstybės tarnyboje.

STT Klaipėdos valdybos pareigūnai, atlikdami ikiteisminį tyrimą, nustatė, kad S. Lukaitis, būdamas valstybės tarnautoju, savo naudai iš vienos bendrovės direktoriaus reikalavo 10 000 eurų kyšio už tai, kad jis, vykdydamas savo tarnybines funkcijas ir atlikdamas žemės sklypo kadastrinių matavimų bylos patikrinimą, užfiksuotų tikrovės neatitinkančius duomenis ir taip sudarytų prielaidas suinteresuotam asmeniui nuomotis Klaipėdos mieste valstybinės žemės sklypą, 0,2406 ha didesnį nei pastatams eksploatuoti būtina pagal jų tiesioginę paskirtį.

Klaipėdos apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.


2018-02-09

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt