P0

Kriminalai ir nelaimės

Apsimetėlis advokatas turės sumokėti baudą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-05-08


Klaipėdos apylinkės teismas baudžiamuoju įsakymu kaltu pripažino uostamiesčio teisininką, klientams melagingai prisistatinėjusį advokatu. 54-erių metų vyrui dėl neteisėto vertimosi advokato praktika ir dokumentų klastojimo skirta 100 MGL (3766 eurų) dydžio bauda.

Palmiros Mart nuotr.

FNTT praneša, kad per beveik trejus neteisėtos veiklos metus klaipėdietis sudarė teisinių paslaugų sutartis su 44 klientais ir gavo beveik 12 tūkst. eurų nelegalių pajamų. Nustatyta, kad tuo metu advokato praktika verstis negalintis vyras niekur nedirbo. Klientams jis surašydavo procesinius dokumentus, tačiau pats teismuose neatstovaudavo.

Išaiškinta, kad klaipėdietis ne tik savo klientams melagingai prisistatydavo advokatu. Siųsdamas raštus valstybinėms įmonėms, teikiančioms duomenis apie transporto priemones ir nekilnojamąjį turtą, kaltinamasis taip pat nurodydavo, kad užsiima advokato praktika, nors dar 2014 m. birželį Lietuvos advokatūros advokatų garbės teismas buvo panaikinęs jo leidimą verstis advokato praktika.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai.

 


2018-05-08

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt