P0

Kultūra

Rodys filmą apie šv. Maksimilijono Kolbės gyvenimą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-05-29


Šį ketvirtadienį, gegužės 31 d. po 18 val. Mišių Šv. Juozapo Darbininko bažnyčios koplyčioje bus rodomas filmas „Dvi karūnos“ (rež. Michał Kondrat, 2017 m.. Lenkija) apie šv. Maksimiljono Kolbės gyvenimą.

„Dvi karūnos“ – tai pirmasis filmas, atskleidžiantis iki šiol nežinomus lenko tėvo Maksimilijono Kolbės gyvenimo momentus – nuo vaikystės iki lemiamo sprendimo savanoriškai atiduoti gyvybę už kitą kalinį Aušvico koncentracijos stovykloje.

Filmu siekiama priminti, o kai kuriuos žiūrovus ir supažindinti su aktyvia Lenkijos ir lenkų veikla ginant universalias vertybes Antrojo pasaulinio karo metais bei lenkų didvyriškumu negailint jėgų, o kartais ir gyvybės ginti kitus, dažnai kitataučius žmones.

„Dvi karūnos“ – tai filmas apie žmogų, siekusį pakeisti pasaulį. Tam tikra prasme jam tai pavyko, tačiau ne visiems žinoma nepaprasta šio žmogaus gyvenimo istorija.

Maksimilijonas Kolbė buvo mažakalbis, tačiau žavėjo aplinkinius savo asmenybe. Filme, be kita ko, pristatoma jo veikla už Lenkijos ribų, atskleidžiami įvairiapusiai šio žmogaus talentai.

Filmas bus rodomas lenkų kalba su lietuviškais subtitrais.

 


  2018-05-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt