P0

Kriminalai ir nelaimės

Prieš teismą stos 7 vagišiai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-06-05


Klaipėdos policija praneša, kad Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai į teismą perdavė 4 bylas dėl vagysčių, kuriose dėl 18 nusikalstamų veikų epizodų kaltinimai pateikti 7 asmenims.

Pranešama, kad 2017 m. gruodžio 3-19 dienomis įvykdytos 5 vagystės, kurių metu įsibrovus į privačių namų neužrakintus ar užrakintus garažus, automobilius pagrobti įvairūs 17 000 eurų vertės daiktai, kurių daugumą sudaro elektriniai statybos, remonto įrankiai ir priemonės. Dalis daiktų surasta, grąžinta nukentėjusiesiems.  Byla į teismą dėl 6 nusikalstamų veikų perduota dviejų klaipėdiečių atžvilgiu: 1981 m. gimusio policijai gerai žinomo ir 1987 m. gimusio 13 kartų daugiausiai už nusikaltimus nuosavybei teisto vyro. Pastarasis tik prieš 3 mėnesius buvo išleistas iš įkalinimo įstaigos.

Policijos nuotr.

Baigtas tyrimas ir dėl 2017 metais spalio 24 d. įvykdytos vagystės iš vienai uostamiesčio bendrovių priklausančio automobilio „VW Multivan“, stovėjusio prie Šilutės pl. Klaipėdoje esančio angaro. Iš automobilio buvo pagrobtas 815 eurų vertės telefonas. Be to, 2017 m. gruodžio viduryje iš kotedžo Tauralaukyje buvo pavogtas 600 eurų vertės dviratis. Dviratis surastas ir grąžintas savininkui. Byla į teismą perduota policijai gerai žinomo ilgapirščio atžvilgiu, kuris iki šiol yra suimtas.

2017 m. naktį iš rugpjūčio 21 į 22-ąją bendrininkų grupė gerai suplanavo vagystę iš vienai bendrovei priklausančios parduotuvės, prekiaujančios kosmetikos bei parfumerijos prekėmis, esančios Taikos pr. Įtariamieji žinojo, kad parduotuvėje, į kurią lengva patekti per stoglangį, laikoma banko kortelė, kurios PIN kodas jiems buvo žinomas.

Kartu su kitais 440 eurų vertės daiktais vagys pagrobė ir banko kortelę, kurią kelis kartus panaudojo skirtingose vietose, bandydami paimti didelės vertės svetimą turtą – net 70 000 eurų. Tačiau nusikaltimo užbaigti įtariamiesiems nepavyko, nes jie nežinojo, kad kortelė skirta tik pinigams įnešti.

Byla į teismą perduota ne po vieną kartą už nusikaltimus nuosavybei teistų ir policijai gerai žinomų 1986, 1994 ir 1997 m gimusių klaipėdiečių atžvilgiu, vienas iš kurių ir dabar atlieka laisvės atėmimo bausmę už ankstesnį nusikaltimą.

Baigtas ir tyrimas dėl šiemet, kovo 29 – balandžio 16 d., įvykdytų sisteminių vagysčių iš butų, kurių metu iš 3 nukentėjusiųjų pagrobta grynųjų pinigų ir įvairių  daiktų. Didžiąją jų dalį sudaro beveik 2000 eurų vertės juvelyriniai dirbiniai. Kruopštaus  tyrimo metu nustatytas ir vogtų daiktų realizavimo kanalas. Tik dėl šios priežasties pavyko rasti dalį pagrobto turto ir jį grąžinti nukentėjusiesiems.

Beje, įtariamąjį sučiupo pats nukentėjusysis. Į teismą keliauja 40-metis klaipėdietis, kuris už sunkius ir apysunkius nusikaltimus teistas jau 15 kartų.

 


Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2018-06-05

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt