P0

Kultūra

„Merope“ muzika, įkvėpta senųjų lietuviškų dainų (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-07-03


Valstybės dienos išvakarėse, liepos 5 d., ketvirtadienį, 20 val. parko estradoje prie Klaipėdos koncertų salės skambės senųjų lietuviškų dainų įkvėptos kompozicijos.

Jas atliks grupė „Merope“ –  unikalią garsų alchemiją kurianti alternatyvaus folkloro muzikos grupė, sujungianti atlikėjus iš skirtingų Europos šalių. Tai Indrė Jurgelevičiūtė (vokalas, kanklės), Jean Christophe Bonnafous (bansuri fleita, Prancūzija) ir Bert Cools (gitara, efektai, Belgija). Šis Vasaros koncertų ciklo renginys vadinasi „Naktės“, kaip pavadinta ir grupės kompaktinė plokštelė, kurios muzikinius takelius galėsite išgirsti gyvai, pritariant šnarančių liepų lapų akompanimentui.

Minimalistinėse „Merope“ kompozicijose, kurias inspiravo senosios lietuvių liaudies dainos, skamba Indijos muzikos motyvai, taip pat elektroninės, džiazo, improvizacinės muzikos elementai. Svarbu tai, kad visi tekstai atliekami lietuvių kalba, nors „Merope“ daugiausiai koncertuoja užsienyje: Olandijoje, Ispanijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Meksikoje, Indijoje ir kitur.

Lietuvai grupėje atstovauja dainininkė ir kanklininkė Indrė Jurgelevičiūtė. Ji mokėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur baigė džiazo vokalo magistro studijas, o į klasikinės indų muzikos paslaptis gilinosi studijuodama Roterdamo konservatorijoje (Olandija). Aktyviai koncertuojanti menininkė atlieka džiazo, folkloro, akademinę ir populiariąją muziką tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. 2014 m. ji dainavo Klaipėdos koncertų salėje, kur kartu su choru „Jauna muzika“ atliko programą „Keliautojo užrašai“.

Kanklių garsai grupės „Merope“ kūriniuose organiškai susilieja su indiška bansuri fleita, kuria groja Jean Christophe Bonnafous (Prancūzija). Jis mokėsi pas legendinį Indijos fleitistą Pandit Hariprasad Chaurasia, su kuriuo drauge koncertuoja visame pasaulyje kaip akomponuojantis fleitistas.

Gitara skambina ir elektroninius efektus grupės pasirodymuose kuria Bert Cools (Belgija). Džiazo muzikos studijas baigęs atlikėjas groja improvizacinę muziką, bendradarbiauja su džiazo, alternatyvios bei elektroninės muzikos kūrėjais.

Beje, pavadinimas „Merope“ reiškia ne tik senovės graikų deivę, mūzą, bet ir tolimą žvaigždę Plejadžių sietyne. Būtent šis dar neištirtos žvaigždės įvaizdis geriausiai atspindi grupės kūrybą.

Kultūros straipsnių vidus

Grupės narius vienija bendros vertybės – šilumos ir ramybės pojūtis kūryboje, meilė gamtai ir žmogui. Pirmasis jų albumas „9 Days“ buvo įrašytas pietų Ispanijos kalnuose naudojant vien saulės energiją. Antrąjį albumą „Amaranthine“ grupė dedikavo pasaulio jūroms ir vandenynams. Dabar išgirsime trečiąjį albumą „Naktės“, perteikiantį senųjų mūsų dainų grožį neįprastame kontekste.

Savo paprastumu, tikrumu ir skleidžiamu gėriu „Merope“ siekia kurti šviesesnį pasaulį. Atlikimo rituale grupės nariai dalijasi savo energija, emocijomis, o klausytojus kviečia būti atvirus ir pasinerti į bendrą nuotaiką.

 

 


2018-07-03

Vienas komentaras apie “„Merope“ muzika, įkvėpta senųjų lietuviškų dainų”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt