P0

Orai

Bobų vasara tęsis ir kitą savaitę

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-10-13


Lietuvoje ir pajūryje karaliauja bobų vasara, kuri turėtų tęstis dar ir visą kitą savaitę.

Vyraus ramūs, šilti, saulėti orai – net ir naktimis temperatūra Klaipėdoje ir regione dar laikysis gana aukšta, apie 7-8 laipsnius, o savaitgalį ir pirmosiomis kitos savaitės dienomis termometro stulpelis kils iki 17 laipsnių. Dienomis bus saulėta, pūs nestiprus vėjas.

Skubėkime pasidžiaugti užsitęsusia bobų vasara. Palmiros Mart nuotr.

Orai Klaipėdoje, pagal išankstines Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prognozes, kiek subjurti turėtų trečiadienį –  tada ir naktį, ir dieną gali negausiai palyti, tačiau jau ketvirtadienį vėl turėtų džiuginti giedra.

Bobų vasara pagal sinoptikus

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, kai nuo medžių pradeda kristi rudeninėmis spalvomis nudažyti lapai, o dirvos paviršių ima kandžioti pirmosios šalnos, dažnai sulaukiama ir orų atšilimo. Liaudiškai šis atšilimas vadinamas bobų vasara, tačiau šis reiškinys nėra susijęs tik su aukštesne oro temperatūra. Svarbus rodiklis yra tam tikra atmosferos cirkuliacija.

Virš Azorų salų, esančių Atlanto vandenyno centrinėje dalyje, apie 1500 km į vakarus nuo Portugalijos, įprastai yra anticikloninė aukšto atmosferos slėgio sritis. Kai šio anticiklono šiaurinis gūbrys nusitęsia tiek, kad pasiektų didžiąją dalį Europos, o tuo pačiu ir Lietuvą, iš pietų plūsteli šiltesnis oras ir rudenį galime mėgautis giedrais ir ramiais orais.

Pagal daugiamečius rodiklius, išskirti kada dažniausiai vyksta bobų vasarą nėra lengva. Standartinė klimato norma (SKN) suvienodina parametrų reikšmes, kadangi skirtingais metais orų sąlygos būna nevienodos. O ir bobų vasara ateina ne tuo pačiu metu. Ir net ne kiekvienais metais.

Remiantis atmosferos slėgio ir oro temperatūros SKN, dažniausiai bobų vasara Lietuvoje pasitaiko rugsėjo 18–spalio 10 d.

Šiais metais bobų vasara pas mus atėjo pavėlavusi, spalio 9 dieną. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad vasara iš Lietuvos nepasitraukė pirmas tris rugsėjo savaites, tad ir rudens orai, ir bobų vasara šiais metais neskubėjo.

Pranešama, kad ramūs ir šilti rudeniški orai turėtų išsilaikyti bent iki spalio 18 dienos.

Remiantis ilgalaike prognoze, iki spalio 22 d. visoje šalyje numatoma aukštesnė oro temperatūra ir mažesnis kritulių kiekis nei įprastai.


2018-10-13

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt