P0

Kultūra

Svečiuose – italų muzikos meistrai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-11-26


„Manau, kad didžiausias muzikantų džiaugsmas yra muzikuoti kartu ir dalintis meile muzikai per pačią muziką“, – sako violončelininkas ir dirigentas Enrico Dindo. Jis yra Italijoje susibūrusio ansamblio „I Solisti di Pavia“ („Pavijos solistai“) įkūrėjas ir meno vadovas. E. Dindo ir jo ansamblis lapkričio 27 dieną, antradienį, 18.30 val. koncertuos Klaipėdos koncertų salėje.

Kaip solistas violončele koncerte grieš ir pats meno vadovas. Jis yra pelnęs I premiją tarptautiniame M. Rostropovičiaus violončelininkų konkurse Paryžiuje, po kurio maestro sakė: „Šis talentingas violončelininkas ne tik laimėjo pirmąją premiją tarptautiniame konkurse. Jo pasirodymas tapo tikru triumfu. Jis turi nuostabų garsą, prilygstantį itališkam vokalui.“

„I Solisti di Pavia“ gali groti ir kaip mažas ansamblis, ir kaip kamerinis orkestras

Būdamas vos 22-ų metų amžiaus E. Dindo tapo violončelių grupės koncertmeisteriu garsiajame Milano „Teatro alla Scala“ orkestre ir šiose garbingose pareigose buvo net 11 metų. Laimėjęs I vietą anksčiau minėtame konkurse, atlikėjas pasinėrė į solisto karjerą, pradėjo intensyviai koncertuoti įvairiose šalyse, griežė su tokiais kolektyvais kaip BBC, Sankt Peterburgo ir Roterdamo filharmonijų, Pracūzijos nacionalinis, Tulūzos kapitolijaus, Milano „Filarmonica della Scala“, San Paulo, Tokijo, Toronto, Čikagos, Leipcigo „Gewandhaus“ simfoniniai orkestrai, bedradarbiavo su tokiais dirigentais kaip Jurijus Temirkanovas, Paavo Järvi, Valerijus Gergijevas, Riccardo Muti bei Mstislavas Rostropovičius ir kitais.

Greta aktyvios solisto veiklos E. Dindo kūrybingai darbuojasi su savo ansambliu „I Solisti di Pavia“, susibūrusiu 2001 metais.

„I Solisti di Pavia“ būdingas paslankumas ir universalumas, kas lemia jų atliekamų programų įvairumą. Muzikantai gali groti ir kaip mažas ansamblis, ir kaip kamerinis orkestras. Tai suteikia galimybę aprėpti plačią kamerinės muzikos panoramą.

Suvokdami šių dienų pulsą, atlikėjai pasitelkia ir įvairias medijas. Pavyzdžiui, pastaruoju metu jie įgyvendina originalų projektą, kuriame naudojamos ir kompiuterinės technologijos. Ansamblis daug dėmesio skiria jauniems kūrėjams bei edukacijai.

Kolektyvo repertuare apstu įvairių kompozitorių muzikos – nuo senosios iki šiuolaikinės, be to, nemažas dėmesys tenka italų dabarties kompozitorių kūrybos sklaidai. Tai liudija ir koncertų salėje pristatoma programa – įvairių epochų ir stilistikų vėrinys, jungiantis romantizmo žaismingumą (G. Rossini) bei svajingumą (J. Sibelius), argentinietiškojo tango aistrą (A. Piazzolla), italų dainingumą (R. Molinelli) ir XX a. kūryboje vyravusį racionalumą (B. Bartókas).

Kultūros straipsnių vidus

 

 


2018-11-26

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt