P0

Kultūra

Krašte marių, leliumoj

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-12-04


Gruodžio 14 d. 17 val. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) vyks advento koncertas-vakaronė „Krašte marių, leliumoj“.

Folkloro ansamblis „Laukis“ (vad. L. Šarkaitė-Viluma) iš Vilniaus kvies prisiminti svarbiausių metų švenčių – Kūčių, šv. Kalėdų papročius, prietarus, burtus, kartu dainuoti advento-Kalėdų dainas bei žaisti žaidimus.

Folkloro ansamblis „Laukis“, susibūręs 2009 m., atlieka visų Lietuvos regionų folklorą. Organizatorių nuotr.

Dauguma advento laikotarpio tradicinio folkloro mūsų dienas pasiekė iš Dzūkijos, kur ilgiausiai Lietuvoje gyvavo bendrų vakarojimų tradicija. Tad klaipėdiečiai turės puikią progą ne tik pasisemti praktinių žinių, kaip spėti savo ateitį ar prognozuoti orus, bet ir pasiklausyti mūsų krašte gana retai girdimos dzūkų tarmės, dzūkiškų melodijų vingrybių.

Folkloro ansamblis „Laukis“, susibūręs 2009 m., atlieka visų Lietuvos regionų folklorą.

Vienas iš pagrindinių ansamblių veiklos barų – folklorinės ekspedicijos Lietuvoje, į kurias vykstama kiekvieną vasarą. Kasmet Vilniaus miesto folkloro ansamblių apžiūroje „Ulioj bitelė“ laukiškiai pristato programą iš ciklo „Laukio ekspedicijos“, kurioje atliekami pačių užrašyti kūriniai. Ansambliečiai šią patirtį itin vertina. Tautosakos rinkimas, gyvas tradicijų pajautimas suteikia gilumo, prasmingumo bei įkvėpimo ansamblio koncertinei praktikai, organizuojamoms vakaronėms, renginiams ir bendrai laukiškių filosofijai formuotis.

Renginys nemokamas.


  2018-12-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt