P0

Kriminalai ir nelaimės

Muitininkai papildė šalies biudžetą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-02-04


Lietuvos muitinė praneša, jog per 2018 metus sulaikyta cigarečių, tabako, alkoholio, ginklų ir strateginių prekių, grynųjų pinigų bei kitų prekių, kurių preliminari vertė yra 25 mln. 530 tūkst. eurų.

Dėl savo geografinės ir ekonominės (skirtingų kainų lygių) padėties Lietuva yra nelegalių tabako gaminių tranzito, perkrovimo, laikino sandėliavimo ar pasirengimo tolesniam gabenimui į Vakarų Europos valstybes šalis. Teigiama, jog baltarusiškos kilmės cigaretės pernai sudarė 61 proc. muitinės sulaikytų cigarečių kiekio.

Baltarusiškos kilmės cigaretės pernai sudarė 61 proc. muitinės sulaikytų cigarečių kiekio.

Per praėjusius metus muitininkų iniciatyva pradėti 49 ikiteisminiai tyrimai dėl tabako gaminių kontrabandos ir neteisėto disponavimo jais.

2018-aisiais muitininkams įkliuvo daugiau kaip 131 milijonas vienetų cigarečių (daugiau kaip 6,5 milijono pakelių) ir per 100 tonų tabako. Iš viso muitinės pernai sulaikyti rūkalai įvertinti daugiau kaip 23 milijonais eurų.

342 ikiteisminiai tyrimai, sulaikytos tonos kvaišalų ar jiems gaminti skirtos žaliavos – tokie intensyvios pernykštės muitinės pareigūnų kovos su narkotikų kontrabanda rezultatai.

Atsisiuntimai paštu kvalifikuojami kaip kontrabanda

Pranešime teigiama, jog sulaikomų kvaišalų tendencijos rodo, kad vis dar išlieka populiaru siųsti (s) narkotinių ir psichotropinį poveikį turinčias medžiagas pašto siuntomis. Dažniausiai piliečiai siunčiasi ekstazį, LSD ir kanapes. Didžioji dalis narkotinių medžiagų į Lietuvą paštu atkeliauja iš Nyderlandų, Ispanijos ir Didžiosios Britanijos.

Atlikdami ikiteisminius tyrimus muitininkai pastebi, kad narkotikus dažniausiai siunčiasi jauni žmonės, juos užsakydami internetinėse parduotuvėse.

Muitininkai įspėja ir ragina nebūti patikliais pirkėjais, nes Lietuvoje tokiems internete siūlomų kvaišalų pirkėjams narkotikų pirkimas yra kvalifikuojamas kaip sunkus nusikaltimas, už kurį gresia baudžiamoji atsakomybė ir reali laisvės atėmimo bausmė.

Lietuva ir toliau išlieka tranzitinė šalis, per kurią sausumos keliu gabenama narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrabanda. Iš Vakarų į Rytų šalis bandomos vežti sintetinės medžiagos ir kokainas, iš Centrinės Azijos valstybių į Vakarų šalis gabenamas heroinas, iš Pietų į Šiaurės šalis – hašišas.

Lietuvos muitinė taip pat vykdo ir grynųjų pinigų, įvežamų į ES ar išvežamų iš jos, kontrolę. Šiemet muitinėje sulaikyta grynųjų pinigų suma įvairiomis valiutomis siekia daugiau kaip 298 tūkst. eurų.

Iš viso per 2018 m. muitinės pareigūnai patikrino daugiau kaip 14 mln. 194 tūkst. atvykstančių į Lietuvą ir išvykstančių iš jos keleivių. Vien pėsčiomis per muitinės postus pernai praėjo ir buvo patikrinti daugiau kaip 245 tūkst. asmenų.

Per 2018 m. muitinė surinko 170 mln. 748 tūkst. 684 eurus muitų, akcizų ir PVM.

Pranešama, jog pinigų į valstybės biudžetą surinkta daugiau nei planuota – mokesčių surinkimo planas įvykdytas 116 procentų.

 


2019-02-04

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt