Sportas

Šių metų sportinės aprangos mados (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-02-10


Kone dažniausias naujametinis pažadas – skirti daugiau laiko fiziniam aktyvumui.

„People Fitness“ sporto klubo vadovė Lina Dranginytė pastebi, jog šis pikas tęsiasi maždaug iki kovo mėnesio. Didžioji dalis sporto klubo narystę įsigija vedini trumpalaikių tikslų, pavyzdžiui, iki vasaros padailinti kūną ir numesti svorio. Motyvacija dingsta gana greitai, jeigu pasirenkamas netinkamas krūvis, pervargstama, tikimasi greitų rezultatų.

Vis dėlto, tingumo akimirkos užeina net ir uoliausiems aktyvaus gyvenimo būdo šalininkams. Anot L. Dranginytės, motyvuoti gali ne tik užsibrėžti tikslai, bet ir graži sportinė apranga, kurią būtų malonu dėvėti.

„Sportinė apranga vaidina didesnį vaidmenį, negu galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jeigu jaučiamės nepatogiai, drabužiai veržia, spaudžia, tai tikrai nemotyvuos sportuoti. O nauja, estetiška, stilinga apranga gali paskatinti ne tik užsukti į sporto salę, bet ir daugiau laiko praleisti lauke, rinktis fiziškai aktyvias veiklas“, – pranešime cituojama sporto klubo vadovė.

„Membershop“ atstovė Ugnė Radikienė teigia, jog tai, ką dėvėsite sporto salėje, gali lengvai tapti kasdieninio garderobo dalimi.

„Sportinis stilius šiandien turi daug veidų – nesvarbu, ar mėgstate priglundančias palaidines su tamprėmis, apsmukusius megztinius su kelnėmis, ar sportinio stiliaus batelius, saviraiškai vietos tikrai daug, ypač jeigu nebijote eksperimentuoti“, – tvirtina ji.

Svarbu jaustis gražiems ir energingiems

L. Dranginytė pastebi, jog dar prieš keletą metų sporto salėje vyravo juodų tamprių ir vienspalvių palaidinių deriniai. Šiandien žmonės nori išsiskirti, nebijo rinktis ryškesnių spalvų, įdomesnio dizaino sportinių drabužių.

Nepaisant estetikos, svarbu atsižvelgti ir į kitus aspektus.

„Tam, kad būtų patogu sportuoti, reikia pasirinkti praktikuojamui sportui pritaikytą patogią avalynę. Patariu pirkti neperšviečiamus, drėgmę garinančius drabužius. Na, o kai jau užsitikrinote, kad drabužiai nekels jokio fizinio diskomforto, išsirinkite derinius, su kuriais jausitės gražūs, energingi“, – siūlo L. Dranginytė.

Šiuo metu itin populiarios tamprės aukštu liemeniu, kurios ne tik patogios, bet ir padailina figūrą. Tai vienas iš drabužių, kuriuos sporto klubo klientės noriai derina su kasdieninio garderobo detalėmis, pavyzdžiui, laisvomis palaidinėmis arba marškinėliais, juos suveržia diržu.

Iš dviračių trasos – į gatvę arba vakarėlį

U. Radikienė pasakoja, jog sportas išlieka vienu didžiausių įkvėpimo šaltinių dizaineriams. Kūrėjai nebijo laužyti gero skonio taisyklių ir sportinės aprangos elementus skolinasi vis drąsiau, tiesmukiškiau. Prie sportinių detalių populiarinimo prisideda ir stilistai, nuomonės formuotojai, kurių įvaizdį siekia atkartoti gausi sekėjų minia.

Pavyzdžiui, elegantiško palto ir iš jo kyšančio megztinio su gobtuvu derinys jau mažai ką nustebins. Gėlėta suknelė atrodys ne tokia vaikiškai naivi, derinama su bėgimo bateliais. Sportinio tipo palaidinės derinamos su raštuotais sijonais. Oficialus švarkas ir glaustinukė gali būti dėvimi su sportinio stiliaus kelnėmis ir aukštakulniais.

Visgi ne visi iš sportinio garderobo pasiskolinami drabužiai yra stilizuojami ar pagražinami, kad juos būtų galima pritaikyti kasdienybei. Štai naujausia tendencija – dviratininko šortai išpopuliarėjo organiškai. Juos galima dėvėti tiek su švarku, tiek su paprasta palaidine šiltą pavasario ar vasaros dieną.


2019-02-10

Vienas komentaras apie “Šių metų sportinės aprangos mados”

  1. Šaltuoju metų laiku man sportinę aprangą puikiai pakeičia termo apranga. Gavau dovanu is drauges, nepamainomas dalykas. Sakiau ir vyrą, ir sūnų dabar žinosiu kuom nustebinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt