Sveikata

Klaipėdoje atšaukta gripo epidemija

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-03-05


Savivaldybės administracijos direktoriaus Sauliaus Budino kovo 5 d. įsakymu Klaipėdos mieste antradienį atšaukiama gripo epidemija.

Pranešama, jog toks sprendimas priimtas remiantis Visuomenės sveikatos centro duomenimis, kurie skelbia, jog vasario 25 d.–kovo 3 d. Klaipėdos mieste sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis sudarė 81,8 atvejo 10 000 gyventojų. Gripo atvejai sudarė 14 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.

Vaikų iki 17 metų amžiaus sergamumas gripu ir ŪVKTI sudarė 56 proc. Palyginus su š. m. 8 savaite (vasario 18–24 d.,) sergamumas gripu ir ŪVKTI Klaipėdos mieste sumažėjo 23,3 proc., o registruotų gripo atvejų skaičius sumažėjo 2,1 karto.

Sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai susirgimų skaičius yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 procentų visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.

Gripo epidemija Klaipėdoje buvo paskelbta sausio 29 dieną.

Pernai ji buvo paskelbta vasario 6 d., o atšaukta kovo 27 d.


2019-03-05

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt