P0

Kultūra

„Spengla“ kvies pajusti laiko tėkmę

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-03-15


Pavasario lygiadienio proga kovo 23 d. 17 val. Klaipėdos piliavietės rytinės kurtinos salėje (Pilies g. 4) vyks erdvinės muzikos veiksmas „Spengla“.

Trakų rajono Kalvių ir Lieponių krašto liaudies dainas, šokį ir šiuolaikinę chorinę-instrumentinę sujungsiantis muzikinis veiksmas kviečia pasinerti į gyvenimo ir laiko tėkmės ratą.

Penkis gyvenimo ciklo tarpsnius vaizduojančiuose muzikinio vyksmo paveiksluose skambės lopšinės (gimimas), vaikų dainos (vaikystė), jaunimo, meilės dainos ir šokiai (jaunystė), tuoktuvių dainos (vestuvės), šeimos dainos (branda, senatvė) bei raudos (mirtis).

Net devyniolika nuskambėsiančių liaudies kūrinių, atliekamų autentiška maniera, papildys ir į vientisą audinį jungs kompozitorės Jutos Pranulytės muzika. Nekintanti laiko tėkmė, įkūnijama choro, ir ją drumsčiantys gyvenimo įvykiai, kuriuos atspindi solistai, ves per gyvybės ciklą ir kartu keliauti bei tyrinėti erdvę kvies ir klausytojus.

„Spengla“ ieško santykio tarp žmogui aktualių praeities ir dabarties vertybių, nuostatų bei gyvensenos – skirtingų laikmečių ir požiūrių. Tradicinė muzika, kartu ir praeitis, čia ne romantizuojama ar idealizuojama, o siekiama atrasti priežastinius ryšius tarp mąstymo ir liaudies tradicijos, taip išlaikant autentiškumą, persipynusį su šiuolaikine muzika.

Idėjos autoriai kompozitorė J. Pranulytė, etnomuzikologė Vera Venckūnaitė-Čepulienė, Choro „ARTyn“ vadovė Erika Žilinskaitė.

Dalyvaus choras „ARTyn“, T U L A muzika, Darius Bagdonavičius ir Agnė Pilkauskaitė (smuikai).

Apsilankyti nemokamame renginyje, kurį iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba, kviečia Klaipėdos etnokultūros centras bei Lietuvių etninės kultūros draugija.

 


2019-03-15

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt