P0

Kriminalai ir nelaimės

Netinkama ukrainietiška skerdiena prekiauta dėl veterinaro kaltės

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-04-11


Į teisėsaugininkų akiratį pateko Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pasienio veterinarijos posto vyresnysis gydytojas, kai, įtariama, bendrovės vadovo prašymu tyčia nepatikrino bendrovės gabenamos šaldytos skerdienos, bet padarė atitinkamus įrašus iš Ukrainos į Europos Sąjungą atgabento krovinio dokumentuose.

Klaipėdos kriminalistai su apygardos prokurorais baigė ikiteisminį tyrimą dėl veterinarijos gydytojo galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Galimos korupcijos požymiai paaiškėjo, Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnams atliekant vienos uostamiesčio bendrovės maisto produktų kontrabandos ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ikiteisminį tyrimą, kuris dar tęsiamas.

Muitinėje patikrintas krovinys neturėjo privalomojo veterinarijos sertifikato, tačiau šalutiniai gyvūniniai produktai vis dėlto pateko į rinką kaip žmonių vartojimui tinkamas produktas, o apie 14 tonų draudžiamos šaldytos skerdienos bendrovė realizavo Lietuvoje ir Lenkijoje.

Byla ketvirtadienį perduota į teismą.

Už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, jeigu dėl to didelės žalos patyrė valstybė, Europos Sąjunga, tarptautinė viešoji organizacija, juridinis ar fizinis asmuo, baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 5 metų.


  2019-04-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt