P0

Švietimas

Palangiškis – tarp kariuomenės konkurso nugalėtojų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-04-19


24 kartą vykusio konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finale, surengtame Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotame pėstininkų batalione Rukloje, dalyvavo trisdešimt vyresniųjų klasių mokinių. Dėl teisės patekti į šį finalą spręsdami testą internetu varžėsi daugiau nei 200 mokinių. Prieš tai jie praėjo atranką savo mokyklose.

št. srž. Vilmos Lisauskaitės nuotr.

Finale mokiniai turėjo atsakyti į įvairius klausimus karybos istorijos, saugumo ir gynybos aktualijų tema. Konkurso klausimyną parengė ekspertų komisija, vadovaujama Krašto apsaugos ministerijos Tarptautinių ryšių ir operacijų grupės patarėjo Vaido Augūno.

Konkurso nugalėtoju tapo Rokas Šarkus, Kauno „Santaros“ gimnazijos abiturientas, jo mokytoja Daiva Noreikaitė. Antrąją vietą užėmė Vilius Varpiotas, Palangos senosios gimnazijos abiturientas. Mokytojas – Audrius Stonkus. Trečioje vietoje liko Martynas Juzukonis iš Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos su mokytoja Ona Jodonyte.

Švietimo vidus

Konkurso nugalėtojai ir jų mokytojai buvo apdovanoti pagrindiniais – piniginiais prizais, kuriuos įsteigė Krašto apsaugos ministerija. Jau ne pirmus metus konkurse 4-6 vietas užėmusiems mokiniams specialius prizus skiria Darius Savolskis, buvęs aktyvus šio konkurso dalyvis, šiuo metu dirbantis Europos gynybos agentūroje Briuselyje. Vytauto Didžiojo universiteto prizus geriausiems įteikė prof. dr. Jonas Vaičenonis, daug metų dalyvavęs konkurso komisijos darbe.

Nugalėtojams taip pat buvo įteikti Kauno technologijos universiteto ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus prizai.

„Šiais metais ruošdama klausimus komisija stengėsi labiau atsižvelgti į šiandienines aktualijas. Nepriklausomybės mūšiai, partizanų kovos, šiuolaikinės Lietuvos kariuomenės atkūrimas – visa tai yra Lietuvos kariuomenės bei valstybės pagrindas. Tačiau ne mažiau svarbu žinoti dabartinius Lietuvos kariuomenės pajėgumus, suvokti tarptautinį kontekstą, sąveikumo su NATO sąjungininkais ypatybes. Visa tai leidžia geriau suprasti, kokia Lietuvos kariuomenė ir bendra mūsų valstybės saugumo situacija bus ateityje“, – pranešime spaudai cituojamas komisijos pirmininkas Vaidas Augūnas.

Konkurso dalyviai ne tik varžėsi dėl geriausiojo karybos žinovo vardo, bet ir, papietavę karinėje valgykloje, turėjo laiko susipažinti su bataliono karine aplinka, pabendrauti su kariais ir pamatyti jų gyvenimo ir tarnybos sąlygas. Tai pat jie apžiūrėjo pėstininkų ginkluotę ir turėjo galimybę pavažiuoti su šarvuočiais M113.

Konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ organizuojamas nuo 1995 m. Šiuo konkursu siekiama skatinti mokinius domėtis ne tik Lietuvos istorija, bet ir atkreipti dėmesį į kariuomenės vaidmenį Lietuvos valstybės raidoje, taip pat sekti dabartinės kariuomenės veiklą, įvykius, aktualijas. Konkursu siekiama ugdyti jaunimo pilietiškumą, pasididžiavimą savo valstybe ir kariuomene.


2019-04-19

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt