P0

Orai

Prognozuojamas lietus, galima perkūnija

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-18


Išankstinės sinoptikų prognozės, jog savaitgalis bus šiltas ir saulėtas, pasitvirtino tik iš dalies. Pajūry šilumos nei šeštadienį, nei sekmadienį iš tiesų netuks, tačiau jau antroje dienos pusėje šeštadienį numatomas trumpalaikis lietus, galima ir liūtis su perkūnija.

Asociatyvi Palmiros Mart nuotr.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, griaudžiant perkūnijai pietrytinio vėjo gūsiai vietomis sieks iki 15 m/s. Vėjuotas ir lietingas šeštadienio vakaras gali apsunkinti uostamiestyje vyksiančio Laivų parado renginius.

Lietus Klaipėdoje nesiliaus ir sekmadienį, mieste vykstant tradiciniam Vilties bėgimui, nors bus gana šilta. Oro temperatūra naktį kils iki 15, dieną –  iki 22 laipsnių šilumos, pūs nestiprus vėjas.

Pagal nuolat besikeičiančias prognozes, trumpalaikis lietus dar galimas ir pirmadienį, o antradienis ir trečiadienis jau turėtų būti saulėti su apie 19-22 laipsnių  šiluma.

INFORMACIJA

Sinoptikų teigimu, gegužės mėnesio vidutinė temperatūra yra 12-13 laipsnių šilumos, pajūryje ir Žemaitijoje – laipsniu žemesnė. Temperatūros rekordas buvo pasiektas 1958 m., kai gegužės 28 d. Varėnoje buvo užfiksuotas daugiau kaip 32 laipsnių karštis.

Šilta gegužė buvo ir 1977, ir 2007 metais. O štai 2014 metais gegužės rekordas užfiksuotas ir Klaipėdoje – tada termometro stulpelis šoktelėjo ties 31 laipsnio  padala.   

Gegužė pasižymi ir šalčio rekordais – Varėnoje 1965 m. iki 1995 m. užfiksuota minus 7, o 4-5 laipsnių šaltis gegužės pradžioje esą pasitaiko ne taip jau ir retai įvairiose šalies vietose.

O štai 2011 m. Žemaitijoje gegužę iškrito sniegas ir jo 10-20 cm danga išsilaikė net keletą dienų.


2019-05-18

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt