P0

Kriminalai ir nelaimės

Pardavinėti ir pirkti prekes internetu – vis pavojingiau (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-16


Vėl policijoje registruoti du pranešimai apie internetinius sukčius: vienas tapo pirkėjo, kitas – pardavėjo aukomis.

Pirmadienį 41 metų klaipėdietis uostamiesčio pareigūnams pasiskundė, kad šeštadienį pagal internetinį skelbimą pirko nešiojamąjį kompiuterį MSI GS63 7RF. Už jį pardavėjui į nurodytą banko sąskaitą vyras teigia pervedęs 360 eurų, tačiau kompiuterio iki šiol negavo, su pardavėju susisiekti nepavyksta.

Panašiai, tik atvirkščiai, nutiko 24 metų vaikinui. Jis ketino internetu parduoti žaidimų konsolę. Dar penktadienį elektroniniu paštu jam tariamas pirkėjas atsiuntė pavedimą, kad už perkamą prekę pervedė 360 eurų sumą. Tą pačią dieną vaikinas susitiko mieste su tariamu pirkėju ir atidavė jam žaidimų konsolę, tačiau savo bankinėje sąskaitoje pinigų iki šiol nerado.

Abiem atvejais pradėti tyrimai dėl sukčiavimo.


  2019-07-16

  Vienas komentaras apie “Pardavinėti ir pirkti prekes internetu – vis pavojingiau”

  1. Taip, toks sukciavimo budas vis populiareja. Kadangi zmones vis daugiau laiko praleidzia internete, o nematant realaus pardavejo apgauti yra gerokai paprasciau, tai tikrai gera terpe. Tad pries perkant svarbu rasti ne tik pigiausia siuloma preke, bet ir pasitikrinti pardavejo patikimuma. Internete pavojai tyko ir ne visuomet ivartinama galima gresme. Butina ir antivirusine irenginiu apsauga, tinkama programine iranga https://www.distributor.lt/microsoft-produktai/microsoft-windows-10/categories.aspx?CatID=3710 ir zinoma visos imanomos saugumos priemones jungiantis prie elektronines bankininkystes

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt