P0

Miestas

Jūros šventė: derinamos paskutinės stygos

Gretė Maziliauskaitė
2019-07-17


Iki 85-osios Jūros šventės likus vos dešimčiai dienų, trečiadienį miesto Savivaldybėje buvo derinamos paskutinės pasiruošimo šventei stygos.

„Patirties daug, įdirbio daug, išmokta daug, bet kiekvienas kartas būna skirtingas“, – apie tradicinės miesto šventės organizavimą bei jos eigą kalbėjo miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Kaip ir kasmet, šventės metu mieste bus ribojamas arba ir visai uždarytas eismas.

Renginio organizatoriai pranešė, kad į festivalio teritoriją transportu galės patekti tik ypatinguosius leidimus turintys asmenys – jų bus apie 30-40.

 

Didžiausias iššūkis ir šių metų šventės pokytis – liepos 26 ir 27 dienomis keičiami autobusų maršrutai, važiuojant Taikos prospektu link Galinio Pylimo gatvės.

Autobusų nukreipimas bus vykdomas dainuojančių ir šokančių fontanų programos „Kai stichijos susitinka…“ metu, kuri vyks prie „Neringos“ skulptūros.

Taikos prospektu link Senamiesčio važiuojančiam viešajam transportui autobusams skirta juosta važiuoti tiesiai bus leidžiama tik iki 22 val.

Nuo 22 val. eismas tiesiai bus uždarytas – viena gatvės pusė bus visiškai atiduota fontanų šou žiūrovams. Privažiuoti nebus galima su jokiu transportu, todėl visi miesto autobusai galės sukti tik į kairę – į Sausio 15-osios gatvę.

Miesto straipsnių vidus

Be to, didžioji dalis miesto autobusų liepos 27 ir 28 dienomis važiuos ilgiau – iki 1 val. nakties, o naktinėtojams bus organizuojami specialūs naktiniai maršrutai, kurie darbą pradės vėlai vakare ir važiuos iki 2-3 val. Tuo metu maršrutiniai taksi festivalio metu dirbs visą parą.

Miestelėnų saugumu visos Jūros šventės metu rūpinsis saugos tarnyba „Argus“, taip pat į pagalbą, nutikus nelaimei, skubės „Maltiečiai“: iš viso veiks trys pirmosios pagalbos taškai – Piliavietėje, prekybinėje zonoje prie Dangės upės bei prie fontanų šou.

Vykusio posėdžio metu buvo išsakytos pastabos, esą renginio dalyviai neturi kur nusiplauti rankų, tačiau organizatoriai užtikrino, jog prie įvairiose vietos įrengtų biotualetų, kaip ir anksčiau, bus vieta rankoms nusiplauti.

Pirmą kartą Jūros šventė Klaipėdoje buvo surengta 1934 m. rugpjūčio 12 d., kurioje dalyvavo ir tuometinis Lietuvos Respublikos Prezidentas Antanas Smetona.

Jūros šventės renginių programą rasite čia.


  2019-07-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt