P0

Kultūra

Kino mylėtojus kviečia burtis „GoDebut – Go“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-11


Kitą trečiadienį, rugsėjo 18 dieną, Klaipėdoje organizuojama Europos kino festivalio „GoDebut – Go“ diena.

Ji, pasak organizatorių, yra priminimas Lietuvai, Klaipėdos kultūros ir kino bendruomenei apie kino, kaip populiariausios meno srities, nepavydėtiną situaciją uostamiestyje ir kvietimas prisidėti prie judėjimo už inovatyvią ir modernią Klaipėdą, kurioje norėtųsi gyventi ir jaunam, ir senam.

Renginys prasidės 12 val. nuo akcijos „Aš tikrai myliu Klaipėdą“ Teatro aikštėje, kurios tikslas – atgaivinti  klaipėdiečių tapatumą formuojančias erdves, laikmečio ženklus ir simbolius.

Pirmas organizatorių žingsnis – nuplauti paminklą klaipėdiečiui poetui Simonui Dachui ir jo meilei – Taravos Anikei. Šios skulptūros pasirinkimas nėra atsitiktinis, mat Anikė yra Europos kino festivalio GoDebut pagrindinio prizo simbolis.

„Reikšminga ir tai, kad šiemet, kai miestas švenčia šio paminklo atstatymo trisdešimtmetį, klaipėdiečių iniciatyva pradėtas kurti filmas, skirtas šiai poetinei legendai apie užgimusią meilę Anikei”, – rašoma Medijų uosto komandos pranešime spaudai.

16 val. Kultūros fabriko kino salėje vyks diskusija „Miestas – kinui. Kinas – miestui“, kur kartu su kino specialistais, miesto valdžios ir kultūros atstovais bus aptartos Lietuvos kino aktualijas, kino situacija Klaipėdoje, gvildenamos kino industrijos plėtros galimybės uostamiestyje, jo nauda socialiniu, ekonominiu bei kultūriniu lygmeniu.

18 val. bus prisiminti GoDebut festivaliuose apdovanoti Anikės prizais filmai, kurie, kaip teigiama, skina pergales ir kituose Europos ir pasaulio kino festivaliuose, o 19 val. partneriai NordBaltic pristatys savo projekto „Dokumentinė Klaipėda“ filmus.

Kultūros straipsnių vidus

Europos kino festivalio diena „GoDebut – Go“ bus vainikuota tradiciniu after party socialiniame klube „Raketa“, kuriame visus susirinkusius džiugins „Poezijos medžiotojų“ gyvo garso koncertas ir DJ Vlado muzika.


  2019-09-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt