Kultūra

Kino mylėtojus kviečia burtis „GoDebut – Go“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-11


Kitą trečiadienį, rugsėjo 18 dieną, Klaipėdoje organizuojama Europos kino festivalio „GoDebut – Go“ diena.

Ji, pasak organizatorių, yra priminimas Lietuvai, Klaipėdos kultūros ir kino bendruomenei apie kino, kaip populiariausios meno srities, nepavydėtiną situaciją uostamiestyje ir kvietimas prisidėti prie judėjimo už inovatyvią ir modernią Klaipėdą, kurioje norėtųsi gyventi ir jaunam, ir senam.

Renginys prasidės 12 val. nuo akcijos „Aš tikrai myliu Klaipėdą“ Teatro aikštėje, kurios tikslas – atgaivinti  klaipėdiečių tapatumą formuojančias erdves, laikmečio ženklus ir simbolius.

Pirmas organizatorių žingsnis – nuplauti paminklą klaipėdiečiui poetui Simonui Dachui ir jo meilei – Taravos Anikei. Šios skulptūros pasirinkimas nėra atsitiktinis, mat Anikė yra Europos kino festivalio GoDebut pagrindinio prizo simbolis.

„Reikšminga ir tai, kad šiemet, kai miestas švenčia šio paminklo atstatymo trisdešimtmetį, klaipėdiečių iniciatyva pradėtas kurti filmas, skirtas šiai poetinei legendai apie užgimusią meilę Anikei”, – rašoma Medijų uosto komandos pranešime spaudai.

16 val. Kultūros fabriko kino salėje vyks diskusija „Miestas – kinui. Kinas – miestui“, kur kartu su kino specialistais, miesto valdžios ir kultūros atstovais bus aptartos Lietuvos kino aktualijas, kino situacija Klaipėdoje, gvildenamos kino industrijos plėtros galimybės uostamiestyje, jo nauda socialiniu, ekonominiu bei kultūriniu lygmeniu.

18 val. bus prisiminti GoDebut festivaliuose apdovanoti Anikės prizais filmai, kurie, kaip teigiama, skina pergales ir kituose Europos ir pasaulio kino festivaliuose, o 19 val. partneriai NordBaltic pristatys savo projekto „Dokumentinė Klaipėda“ filmus.

Europos kino festivalio diena „GoDebut – Go“ bus vainikuota tradiciniu after party socialiniame klube „Raketa“, kuriame visus susirinkusius džiugins „Poezijos medžiotojų“ gyvo garso koncertas ir DJ Vlado muzika.


2019-09-11

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt