P0

Švietimas

Tęsiamas priėmimas į laisvas vietas profesinėse mokyklose

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-13


Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) praneša, kad iki spalio 1 d. vyksta papildomas priėmimas į profesinio mokymo įstaigas. Jose yra likę į 2 421 laisva valstybės finansuojama vieta.

Skelbiama, jog daugiausia laisvų vietų po pagrindinio priėmimo liko gamybos ir perdirbimo, architektūros ir statybos, verslo ir administravimo srityse.

Į profesinio mokymo įstaigas per bendrąjį pagrindinį priėmimą šiemet priimta 17 965 mokiniai, t.y. daugiau, nei 2018 m. (priimta 17 157).

Daugiausia sutarčių sudaryta inžinerijos ir inžinerinių profesijų (4 227), paslaugų asmenims (3 472) ir architektūros ir statybos (2 111) srityse.

Tarp stojančiųjų populiariausios buvo automobilių mechaniko, apdailininko, slaugytojo padėjėjo, paramediko, socialinio darbuotojo padėjėjo, kirpėjo, kosmetiko, masažuotojo specialybės.

Klaipėdoje bei Vakarų Lietuvos regione veikiančios profesinės mokyklos neminimos tarp tų, kurias pasirinko daugiausiai stojančiųjų.

Į profesinio mokymo įstaigas gali stoti įgijusieji pagrindinį (po 10 klasės), vidurinį išsilavinimą (po 12 klasės), taip pat neturintieji pagrindinio išsilavinimo (po 9 klasės) – jį galima įgyti lygiagrečiai su profesija. Profesinių mokyklų moksleiviams mokamos stipendijos.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 60 profesinio mokymo įstaigų. Jose amato mokosi apie 33 tūkst. mokinių.


  2019-09-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt