P0

Orai

Spalio orai: nuo plius 25-ių iki minus 19-os

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-10-20


Į antrąją pusę persirito antrasis rudens mėnuo – spalis.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenims, mūsų platumose nuo liepos pradžios iki spalio pradžios dienos sutrumpėja net 6-iomis valandomis. Spalyje dėl menkos saulės spinduliuotės radiacijos balansas darosi neigiamas ir oras sparčiai vėsta.

Spalį būna ir tikros vasariškos šilumos, o šio mėnesio rekordai siekia 24-25 laipsnius šilumos. Palmiros Mart nuotr.

Spalis įprastai būna net 5 laipsniais vėsesnis už rugsėjį. Vyraujanti įprastinė temperatūra yra tarp 7-8 laipsnių šilumos, ji laipsniu kitu būna aukštesnė prie jūros. Trečią mėnesio dešimtadienį paros temperatūra nukrinta žemiau 5-ių laipsnių.

Kritulių kiekis spalį artimas rugsėjui: vidutiniška jų iškrinta tarp 45-75 mm. Daugiausia kritulių tenka pajūriui bei Žemaičių aukštumai.

Spalį taip pat pasirodo ir pirmosios snaigės, dažniausiai šlapdribos pavidalu. Beveik kasmet sninga vos 1-2 dienas, sniegas greit ištirpsta, bet būna metų, kai sninga ir 6-8 dienas. Bene įspūdingiausia šlapdriba be perstojo krito 1992 metų spalio 22-23 d., o sniego sluoksnis rytiniuose šalies rajonuose tada siekė net 46 cm.

Per paskutinį dešimtmetį anksčiausiai sniegas iškrito 2002 metais spalio 7 d. , o pernai – priešingai: sniegas pasirodė labai vėlai, tik lapkričio 22 d.

Tačiau spalį būna ir tikros vasariškos šilumos, o šio mėnesio rekordai siekia 24-25 laipsnius. Absoliutus spalio šilumos rekordas užfiksuotas 1985 metais Kybartuose, kai termometro stulpelis šoktelėjo iki 26 laipsnių.

Šalčiausios naktys užregistruotos mėnesio pabaigoje. 1957 m. spalio 31 d. Varėnoje išmatuota žemiausia Lietuvoje spalio temperatūra – 19,5 laipsnių šalčio. Tada šalta buvo ir visoje šalyje – daugelyje vietų fiksuota minus 12-13 laipsnių. Šilčiau buvo tik prie jūros.

Stichinių reiškinių šį mėnesį pasitaiko retai. Nors, pavyzdžiui, 2012 metų spalio 6 d. stiprūs vėjai siautė Žemaitijoje ir Suvalkijoje.

Sekmadienis turėtų būti gražus ir  saulėtas, dieną sušils iki 15 laipsnių.

Gana šilta ir rami turėtų būti ir visa ateinanti savaitė – naktimis termometro stulpelis rodys apie 10-12 laipsnių, dienomis – 12-14. Trumpalaikis lietus galimas tik antradienį.


  2019-10-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt