P0

Kriminalai ir nelaimės

Bedarbis iš kredito unijos išviliojo beveik 64 tūkst. eurų paskolą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-10-21


Klaipėdos miesto apylinkės teismą pasiekė byla, kurioje bedarbis įtariamas apgaule įgijęs didelės vertės svetimą turtą – 63,8 tūkst. Eur.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos valdyba paneša, jog 2011 metais bedarbis kito asmens vardu paėmė paskolą iš „Pajūrio kredito unijos“, imituodamas, kad ji reikalinga būstui įsigyti.

Kadangi įtariamasis niekur nedirbo, jis susitarė su kitu piliečiu, kad už piniginį atlygį šis jam suteiks teisę vykdyti sandorius jo vardu. Gavęs tokį įgaliojimą, bedarbis suklastojo žemės sklypo pirkimo–pardavimo sutartį, o vėliau paėmęs paskolą kito asmens vardu garantavo ją ne savo turtu, o žemės sklypu. Hipotekos lakšte įkeisdamas žemės sklypą įtariamasis melagingai nurodė jo vertę – 220 tūkst. eurų, nors žinojo, kad tikroji sklypo vertė yra keleriopai mažesnė.

Įtariamajam pagal melagingai pateiktus duomenis buvo išmokėta 63,8 tūkst. eurų paskola būstui įsigyti, tačiau didesnės dalies sutartinių įsipareigojimų jis neįvykdė, o pinigus švaistė į kairę ir dešinę.

Pranešama, jog ši byla atskirta iš kitos bylos, kurioje teismų sprendimais  davę bei gavę paskolas 22 asmenys jau pripažinti kaltais. Minėtas bedarbis šioje byloje prieš tai 5 metus slapstėsi Ukrainoje, todėl tik jį sulaikius ir perdavus Lietuvai byla pagaliau pasiekė teismą.

Ikiteisminį tyrimą byloje atlaiko FNTT pareigūnai, valstybinį kaltinimą teisme palaikys Klaipėdos apygardos prokuroras.


  2019-10-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt