P0

Konsultacijos

Aptars migracijos problemas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-11-13


Socialinių paslaugų ir priežiūros departamentas rengia konferenciją-seminarą „Padėkime atrasti namus iš naujo“, skirtą migracijos problemoms aptarti.

Renginio tikslas – suteikti darbuotojams ir organizacijoms, dirbančioms su užsieniečiais, gavusiais prieglobstį Lietuvoje, žinių ir patirčių. Remiantis tikromis žmonių istorijomis atskleisti, su kokiais iššūkiais ir išgyvenimais susiduria atvykėliai, priversti ne savo noru pritapti kitose valstybėse.

„Jų išgyvenimai, lūkesčiai ir baimės atskleidžia problemas, apie kurias nesusimąstoma, tačiau kurios migrantų integracijos procese itin reikšmingos, o jų savalaikis ir nuoseklus sprendimas svarbus siekiant, jog integracijos procesas būtų kuo efektyvesnis ir natūralesnis”, – rašoma kvietime į konferenciją.

Siekiant, kad šios temos ir renginio aprėptis būtų kuo platesnė, o žinios pasiektų kuo daugiau klausytojų, renginiai organizuojami trijuose Lietuvos miestuose – Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje.

Klaipėdoje konferencija vyks lapkričio 18 d, pirmadienį, „Old Mill“ viešbutyje, Žvejų g. 22.

Dr. Giedrė Blažytė pristatys migracijos tendencijas Lietuvoje ir su jomis susijusius mitus bei faktus, supažindins, kokią naudą duoda institucijų ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimas įgyvendinant integracijos procesus, padedant užsieniečiams svetimoje šalyje susikurti saugius namus.

Gediminas Grinius, buvęs NATO pajėgų kariškis, atskleis, kaip jis patirtą karo siaubą gydėsi bėgimu ir tapo pasaulio bekelės ultramaratono čempionu.

Savo patirtimis, išgyvenimais, baimėmis, laimėmis, lūkesčiais, troškimais dalinsis tikrieji herojai – paprasti žmonės, gyvenantys tarp mūsų, prievarta palikę namus ir net šeimas, neretai vis dar kamuojami karo sukelto skausmo ir baimių, patirtų netekčių. Taip pat tie, kurie tiesiog turėjo svetur išmokti gyventi iš naujo.

Konferenciją-seminarą modernuos žurnalistas, TV laidų ir renginių vedėjas Paulius Skučas.

Į renginį kviečiama registruotis iki š. m. lapkričio 15 d.

Dalyvavimas renginyje nemokamas, tačiau atvykimo į renginį ir grįžimo iš jo išlaidos nėra kompensuojamos.

 


2019-11-13

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt