Miestas

Prisimins žuvusiuosius keliuose

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-11-16


Nuo 2019 m. sausio 1 d. Klaipėdos apskrityje jau užregistruota 16 žuvusiųjų eismo įvykiuose, šeši iš jų – automobilių vairuotojai, 4 automobilių keleiviai, du asmenys vairavę motociklus ir vienas važiavęs keturračiu, taip pat šiemet žuvo ir keturi pėstieji.

Sekmadienį Vilniuje, Klaipėdoje ir Panevėžyje vyks socialinė akcija „Neužgesk“, skirta Pasaulinei dienai žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Pagrindinis šių metų akcijos akcentas – iš žvakučių sudėliotos didelės širdies kūrimas. Gyventojai kviečiami ateiti ir uždegti atsineštą žvakutę už žuvusiuosius kelyje.

Renginys Klaipėdoje 12 val. vyks Atgimimo aikštėje, o Evangelikų liuteronų bažnyčioje tuo metu bus aukojamos  šv. Mišios.

Šios dienos paminėjimu siekiama dar kartą atkreipti visuomenės dėmesį į kiekvieno asmeninę atsakomybę už savo elgesį kelyje, Kelių eismo taisyklių laikymąsi, tam, kad būtų išvengta beprasmių aukų.

Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti pažymima kasmet trečiąjį lapkričio sekmadienį.

Ji minima nuo 2005 m. lapkričio 26 d. Pagrindinis šio užmojo tikslas – pareikšti solidarumą ir dvasinį palaikymą šeimoms, kurios išgyvena netektis dėl keliuose prarastų savo šeimos narių, draugų ar pažįstamų.

Siekdami užtikrinti eismo saugumą Klaipėdos apskrityje, Kelių policijos tarnybos pareigūnai šį savaitgalį vykdys tikslines prevencines priemones bei tikrins vairuotojų blaivumą ir važiavimo greitį, o bendruomenės bei prevencijos pareigūnai visą savaitgalį bendraus su pėsčiaisiais ir dviratininkais, dalins atšvaitus bei dalyvaus šv. Mišiose už žuvusius eismo įvykiuose žmones.


2019-11-16

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt