P0

Regionas

Klaipėdos rajone – daugiau vaikų darželių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-12-10


Klaipėdos rajono savivaldybė skelbia, jog jau kitąmet Sendvaryje duris atvers du nauji vaikų darželiai. Skaičiuojama, kad juose bus suformuota mažiausiai po 4 grupes,o iš viso juose tilps apie 160 vaikų. Netolimuose planuose ir dar vienas darželis su dviem – apie 40 vaikų – grupėmis. Be to, Klaipėdos rajono savivaldybė taip pat ieško sklypo, kuriame iškiltų daugiafunkcis centras su darželiu, mokykla ir sporto erdve.

Milijonas eurų kasmet – tiek Klaipėdos rajono savivaldybė yra užsibrėžusi skirti darželių įrengimui iki 2024 m. Kad procesas vyktų greičiau, kviečiami ir privatūs investuotojai. Į kvietimą jau atsiliepta: kitų metų rugpjūtį Sendvaryje duris atvers net du privatūs darželiai. Skaičiuojama, kad bus suformuotos mažiausiai 8-ios grupės, kuriose tilps net 160 vaikų.

„Mūsų Savivaldybės dotacija tėvams, vaikus vedantiems į privačius darželius, šiuo metu yra didžiausia šalyje – net 200 eurų. Iki tokios sumos ji buvo padidinta šią vasarą. Toks sprendimas priimtas, nes suprantame problemą ir manome, kad tokia dotacija bus stipri paspirtis mūsų rajono gyventojams, turintiems vaikų. Planuojama, kad rugpjūtį Sendvaryje įsikursiančių privačių darželių įkainis kiek skirsis nuo valstybinės ugdymo įstaigos – išskaičiavus savivaldybės skiriamą paramą, už vaiką reikės mokėti apie 70 eurų, o jei bus vedami du ir daugiau, tai priemoka dar labiau mažės – iki 50 eurų“, – Savivaldybės pranešime cituojamas Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Naujieji darželiai įsikurs Slengiuose ir Klemiškės II. Čia planuojamas ir dar vienas privatus darželis. Jo investuotojai kol kas tikslios atidarymo datos dar negali pasakyti, tačiau patikino, kad darželis tikrai bus, o jame planuojama formuoti dar dvi grupes, kuriose iš viso bus apie 40 vaikų. Nuo verslo neatsilieka ir rajono savivaldybė. Šiuo metu Sendvaryje ieškoma sklypo, kuriame, planuojama, iškils daugiafunkcis centras. Jame įsikurtų ikimokyklinio ir ugdymo įstaiga iki 8 klasės, universali sporto salė, patalpos kultūros centrui.

Planuojama, kad būsimoje ugdymo įstaigoje tilps apie 660 vaikų – 230 vietų arba 12 grupių darželyje ir per 430 vaikų mokykloje.


2019-12-10

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt