P0

Regionas

Gargždų parko laukia permainos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-01-08


Jau netrukus bus pradėti Gargždų parko tvarkymo darbai. Šiemet bus įgyvendinamas pirmasis etapas. Ateityje laukia dar du. Įgyvendinus šį projektą, parkas taps dar viena patrauklia miesto laisvalaikio erdve.

Klaipėdos rajono savivaldybė praneša, kad pirmieji parko tvarkymo darbai bus pradėti jau šią žiemą.

Gargždų miesto parkas. Rajono savivaldybės nuotr.

Bus genimi ir šalinami blogos būklės pavieniai medžiai, retinami sulaukėję ir tamsūs masyvai. Šlaitai bus pravalyti nuo atžalų ir savaiminių sąžalynų bei nušienauti. Visa tai reikalinga tam, kad būtų paruoštos erdvės takams ir viešo lankymo aikštelėms įrengti per kitus parko tvarkymo etapus.

Gargždų parkas ir ateityje išlaikys istorinio parko atmintį, memorialinę erdvę, tačiau pasipildys daugeliu naujovių. Pietinėje parko dalyje netoli Minijos upės vingio bus įveistas naujas vyšnių sodas. Nuo pavasarinių potvynių nešmenų kaip barjeras jį saugos juodalksnių giraitės, kurios grupelėmis išsidėstys palei upės pakrantę iki pat žemutinės parko terasos.

Šioje terasoje bus įrengtas medinis pažintinis takas, vedantis į naujai suformuotą paplūdimį, kurį senieji Gargždų miesto gyventojai dar pamena kaip kadaise buvusį „karvių pliažą“. Jau ne vienus metus parku besirūpinanti Gargždų miesto bendruomenė čia atliko daug darbų: pastatyti treniruokliai, įrengta vaikų žaidimų aikštelė, jos prieigose ketverius metus sodinami narcizai. Įgyvendinus pirmąjį parko tvarkymo darbų etapą, narcizų pieva žemutinėje parko terasos dalyje pasipildys saulutėmis.

Parke sužydės ir neužmirštuolės. Šios miškinės gėlės bus sodinamos ties II pasaulinio karo Sovietų Sąjungos, ties galimomis laisvės kovų dalyvių laidojimo vietomis ir kitais paminklais.

INFORMACIJA

Gargždų parką XIX a. pirmoje pusėje ant Minijos upės šlaito įkūrė baronai Renės. Parkas grožiu ir pavyzdiniu suplanavimu seniau garsėjo visoje Žemaitijoje, lenkdamas Rietavo, Plungės, kitus išpuoselėtus dvarų parkus. Paskutinį kartą jis tvarkytas prieš daugiau kaip pusę amžiaus. Dabar jį sudaro senasis istorinis ir naujasis parkas, išsidriekęs daugiau nei 20 hektarų teritorijoje. Tiesa, parkas jau seniai nebe toks, kokį jį kūrė baronai. Takai ištrupėję, parkas sulaukėjęs, o kadaise atviros buvusios Minijos pakrantės užžėlė savaiminiais augalais, slepiančiais ne tik priėjimą, bet ir upės grožį.

Kokie pokyčiai laukia parko, galima pamatyti čia.


Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2020-01-08

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt