P0

Politikų tribūna

Vėžlio judesys miesto 2020 metų biudžete ir veiklos planavime (12)

Alina Velykienė, Klaipėdos miesto tarybos narė
2020-01-23


„Jaunam žmogui didelė valdžia – sunkus išbandymas“.

Dar kažkada seniai esu išgirdusi frazę iš vieno savo profesinėje veikloje sutikto vadovo. Ir šiuose žodžiuose tikra tiesa. Kiekvienas tą žodį „jaunas“ galime interpretuoti savaip: jaunas patirtimi, amžiumi, o gal asmens branda.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Skambiai prasidėję 2020 metai jau verčia pirmąjį metų mėnesio puslapį. Žiemos kaip ir nėra, rūpesčiai tik einamieji, o miesto įstaigos ir organizacijos gyvena iš 1/12 biudžeto. Lyg ir pavojaus nėra, lyg ir finansavimas pagrindinėms miesto gyvavimo sritims užtikrintas. Klausimas tik toks, kodėl taip garsiai ilgus metus valdžioje buvę konservatoriai, nuo bačkos mitingavę ties beveik visais sprendimais praėjusioje ir dar praėjusioje kadencijose, šį kartą neparodo savo profesionalumo klasės.

Viena yra būti opozicijoje ir viskam visada prieštarauti, o kai ateina galimybė parodyti, ką gali – išeina tik šnipštas…..

Visi įsismarkavę laksto po vieną, kitą patikrinimą, fotografuoja savo mielus veidelius ir visiems eskaluoja, kad kaip daug dirba, kad „rūpinasi miesto problemomis“. Tačiau realus miesto planavimas kažkodėl užstrigęs stalčiuose. Gal ne, gal jis tiesiog dar nepabudo iš nesančios žiemos miego.

Labai keistai atrodo, kad garsieji visuomenininkai, kurie visada prieštaraudavo, kad visuomenė paliekama užribyje planuojant miesto biudžetą einamiesiems, o ir trejiems metams į priekį, šį kartą tyli kaip vandens prisisėmę. Juk niekas nevyksta. Matyt, taip dirbama konservatorių pajėgoms, kurie, besiblaškydami tarp savo įvaizdžio ir neveiklumo, pamiršo esminį dalyką: vykdyti pareigą – dirbti.

Nors LR Seimas dar 2019 m. gruodžio 17 d. priėmė „Lietuvos Respublikos 2020 metų valstybės ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių įstatymą“, pagal kurį per 2 mėnesius visos Lietuvos savivaldybės privalo pasitvirtinti savo savivaldybių biudžetus. Klaipėda miega. Strateginio veiklos plano projektas paskelbtas interneto svetainėje tik sausio 20 d., pagal kurį turėjo būti parengtas ir Klaipėdos miesto biudžeto projektas.

Visos garsios visuomenininkų frazės – visuomenė turi žinoti, nuėjo kažkur užribin.

Nereikia NIEKO. Keista, kad nereikalinga ir netikslinga net seniūnaičių sueiga, kurioje Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius turi pristatyti strateginį veiklos planą ir biudžetą. Nusispjovė Klaipėdos miesto savivaldybės administracija ir ant Klaipėdos miesto tarybos.

Šiandien, sausio 23-ąją, kada iki biudžeto patvirtinimo liko 16 darbo dienų, Klaipėdos miesto tarybos komitetams dar nepateiktas sprendimo projektas, jis net neužregistruotas, kad galėtume nagrinėti, teikti siūlymus ir pastabas. Maža to, visi planuojami viešieji pirkimai, kiti svarbūs dalykai lyg sustingę nesančios žiemos speige.

Toks nepramušamas kiautas, lyg senas šimtametis vėžlys, neišlendantis iš savo komforto zonos, nes visuomenė ir kita nuomonė – kaip apkasuose gulintis priešas.

Ką gi, miegokite konservatoriai su besigydančiu meru priešakyje, tenka tik apgailestauti dėl tokio neveiklumo.

Merui linkėdama sveikatos, linkiu ir pavaduojantiems jį suprasti, kad Klaipėdos istorijoje per visą nepriklausomybės laikotarpį tokio neveiklumo nebuvo niekada.


  2020-01-23

  12 komentarai “Vėžlio judesys miesto 2020 metų biudžete ir veiklos planavime”

  1. AvatarLinas (IP: 90.131.35.218)

   O kur nemokamas važiavimas miesto autobusais? Dviračių takai tiesiami vėžlio judesiu…Laukiam žalios Klaipėdos

   • Avatar... (IP: 83.190.234.65)

    Koks nemokamas ? Čia konservatoriai taip viliojo miestiečius , o kada ” paspaudė rankas su komitetu ” ir tapo tarybos valdanti dauguma , balsavo už bilieto brangimą ? :)))

   • AvatarTik tiek (IP: 86.100.89.119)

    Nemokamas važiavimas tapo pabrangimu 10 proc. Rinkėjai turi turėti trumpą atmintį. Arba sirgti Alcheimeriu.

  2. AvatarVytas (IP: 193.219.76.238)

   Teisingi pastebėjimai, visiška bevaldystė – meras niekada nebuvo stiprus analitikas ir “ūkininkas” kaip Taraškevičius, bet turėjo dirbančią liberalų komandą. Dabar turi du vicemerus, kuriems tik posto ir algos reikėjo, o kaip politikai formuojantys kryptį- jie nuliai/ Jiems patiems mokytis reikia. Administracijos direktorius tik vadovų galvas kapoja, o darbai mieste stoja. Kaip Budinas pradėjo, taip ir užbaigta…Net suplanuotoje Vingio gatvėje ir pasaže nieko nevyksta…Kur dviračių žadėti keliukai…? Esu dviratininkas, bet … et ką jau čia…Beviltiška valdžia. Geria dar kad yra opozicijoje Girskienė ir Velykienė (na gal dar Puteikienė)…

  3. AvatarNu ir (IP: 188.69.207.184)

   Koncervatorei…

   • AvatarR (IP: 90.131.39.22)

    Kai buvo liberalai valdžioje pasigedome darbo.Ar yra prasmė dabar kaltinti konservatorius?

  4. Avatarpuikios pastabos (IP: 83.171.17.102)

   konservatoriai tik ruošiasi seimo rinkimams ir dar savivaldybes įmones valdomas keistai “tarkuoja”, kažko ten ieško…o administracijos vadovybė jau net nebelaiko kritikos lygio.

  5. AvatarElena (IP: 83.190.234.65)

   Aš suprantu ir palaikau ponios Alinos nuomonę , nors už liberalius nebalsuosiu . Konservatoriai net ne “užmigę ” , o sakyčiau ” užakę” ir todėl ramiai sėdi . Neveiklumas akivaizdus . O jei ponia Velykienė kandidatuotų , bet ne su liberalais , aš palaikyčiau jos kandidatūrą , nes viena iš DIRBANČIŲ tarybos narių . Ačiū . 🙂

   • AvatarJ (IP: 90.131.39.22)

    Labai lengva kritikuoti ir už nieką neatsakyti.

   • AvatarAliona (IP: 90.131.46.180)

    Uz Velykiene gyvenime nebalsuociau. Neadekvati bobelė. Zmogu is kaimo gali isvaryti bet kaimo is zmogaus ne.

  6. AvatarJons (IP: 188.69.194.95)

   Pries rinkimus madinga konservatorius tarkuoti. Tik kad konkurencija didele sioje srityje. Idomu kokioje apygardoje Velykiene kandidatuos i Seima? Beje pati savivaldybeje betvarke paliko – veluojancius projektus ir visa kita.

   • AvatarAlina Velykienė (IP: 85.232.128.55)

    Mielam komentatoriui atsakau: ne tik kad nekandidatuosiu vienmandatėje, tačiau iš viso neplanuoju net dalyvauti seimo rinkimuose.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt