Mums rašo

Prodiuserės ir brito kova už dukrą: vyro versija (7)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-01-25


Praėjus beveik aštuoniems mėnesiams po „Atviros Klaipėdos” aprašytos istorijos, kaip klaipėdietė, užsienyje pripažinta kino prodiuserė ir režisierė Inesa Ivanova kovoja dėl teisės gyventi su savo dukra, redakcija sulaukė jos vyro Christian Penwill laiško.

Jame britas prašo padėti surasti jo dukrą:

„Aš esu tėvas, ieškantis pagalbos surasti 8 metų dukrą, kurią 2019 m. sausio 23 d. pagrobė jos motina Inesa Ivanova. Vyksta tarptautinis vaikų pagrobimo tyrimas, ieškant N. I. P., kuri gimė JK pas mane, britės tėvą ir motiną lietuvę. Paskutinį kartą N. buvo matyta Braitone 2019 m. sausio 22 d. Mano santykiai su Ninos mama baigėsi 2018 m. vasaros pradžioje. Mama išvežė dukrą iš šeimos namų 2018 m. lapkričio 5 d., kol aš nebuvau savaitgalį namie. Tą vakarą, grįžęs namo, pasigedau dukters. Buvusi partnerė buvo atsiuntusi el. laišką su paaiškinimu, ką ji padarė. Ji nepateikė man jokios informacijos apie mano dukters buvimo vietą, todėl kontroliavo ir diktavo, kada ir kur vėl matysiu dukrą.

Mano buvus partnerė melagingai kaltina mane nebūtais dalykais. Dėl motinos temperamento mano kontaktas su vaiku buvo sumažintas ir apribotas. Dėl to aš ieškojau teisinės paramos. Motina anksčiau teismui buvo davusi pareiškimus, kad N. į Lietuvą ji nuvežtų tik turėdama mano ir teismo leidimą. Tačiau kadangi mano dukrai kilo pavojus, 2018 m. gruodžio 6 d. buvo priimtas „Draudžiamųjų žingsnių įsakymas”, neleidžiantis motinai išvežti N. iš JK. N. britišką pasą motina pametė 2018 m. gruodžio mėn. Tuo tarpu Lietuvoje ir tuo pačiu metu buvo įsigytas lietuviškas pasas. Tai buvo padaryta be mano žinios. Per tą laiką motina ir toliau kontroliavo mano bendravimą su N. ir kai buvo suteikta galimybė susisiekti su ja, ji visada būdavo su šalia esančia motina. 

Kiti tėvai ir mokykla atkreipė dėmesį į tai, kad N. savo mokytojui pasakė, kad „mamytė ruošiasi ją vežti gyventi į Lietuvą“, tačiau N. buvo liūdna, nes ji norėjo „likti JK ir būti su tėčiu“. Teismo posėdyje Braitone 2019 m. sausio 22 d., kuriame dalyvavome abu, jai buvo įsakyta perduoti N. lietuvišką pasą Braitono teismui iki 2019 m. sausio 24 d. Be to, jai buvo liepta suteikti mano dukrai neprižiūrimą bendravimą su manimi. 

2019 m. sausio 24 d. rytą, bijodamas dėl dukters buvimo vietos ir nepasitikėdamas savo buvusia partnere, aš N. mokykloje pasitikrinau, ar mano dukra vis dar lankosi ten. Mokykla man pranešė, kad N. daugiau nelanko mokyklos, nes jos motina direktoriui išsiuntė nurodymą el. paštu, informuodama, kad N. turi būti išbraukta iš mokyklų registro, nes nuo šio momento ji bus ugdoma namuose. Tai buvo sprendimas be mano žinios, sutikimo ar patvirtinimo. Tuomet aš nedelsdamas informavau policiją ir 2019 m. sausio 24 d. vakare policija man pranešė, kad mano buvusi partnerė 2019 m. sausio 23 d. vakare pabėgo iš JK, pasiimdamas su savimi ir mano dukrą. Ji išskrido į Vilnių, Lietuvą. Tai aiškiai pažeidė teismo įsakymus ir mano norus.

Teismo posėdžiai vyko Vilniuje, Lietuvoje, ir abiem atvejais teismas nurodė grąžinti N. į JK. Kol vyko teismo posėdžiai, motinai buvo liepta leisti N. kalbėtis su manimi kiekvieną dieną bent 30 minučių. Taip niekada nebuvo ir motina ir toliau atsisako to laikytis. Motina nepaisė Lietuvos teismo įsakymų, kaip tai padarė su JK teismo įsakymais.

2019 m. rugpjūčio 28 d. Karališkajame teisingumo teisme man buvo duoti leidimai dėl skubios globos vykti į bet kurią šalį ir atsiimti dukrą. Tačiau to padaryti nepavyko, nes motina ir N. nebuvo rastos, jos dingo ir jų buvimo vieta nežinoma. Būdamas N. tėvu, esu be galo susirūpinęs dėl savo dukters gerovės ir saugumo. Tai labai sunkus nusikaltimas ir motinai buvo išduotas Europos arešto orderis.

Motinos atsisakymas grąžinti N. į JK yra akivaizdi panieka teismui ir visiškas nepaisymas JK ir Lietuvos įstatymų. Motina pasinaudojo tėvų susvetimėjimu, kad visiškai pašalintų mane iš dukters gyvenimo.

Praėjo daugiau nei šeši mėnesiai, kai galėjau palaikyti bet kokius ryšius su savo dukra.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Emocinė trauma, kurią motina sukėlė, N. bus labai sunki ir kenksminga.

Šios įstaigos padeda viską išspręsti: ICACU, vidaus reikalų biuras, Interpolas, Sasekso policija, Didžiosios Britanijos ambasada Vilniuje, Britanijos teismų sistema, Lietuvos advokatas, Lietuvos antstolis ir Lietuvos policija.

Manoma, kad tai buvo planuotas pagrobimas, kurio metu dingo N. JK pasas ir buvo išduotas lietuviškas pasas. Visa tai buvo padaryta tuo pačiu metu, kai motina pranešė teismui, kad N. iš JK išgabens tik gavusi teismų leidimą. Be to, nors ir buvo priimtas draudžiamųjų žingsnių įsakymas, mama taip pat 2019 m. gruodžio mėn. įregistravo mano dukrą kaip Lietuvos pilietę, todėl visiškai nepaisė teismo nurodymų.

Prieš pirmąjį N. pagrobimą iš savo šeimos namų 2018 m. lapkričio mėn. ji buvo labai laiminga. Aš buvau jos pagrindinis globėjas nuo pat jos gimimo, o auklėjant vaidinau iniciatyvų ir praktišką vaidmenį. N. mylėjo savo mokyklą, draugus ir mano tėviškumą. Vieną dieną būti mokykloje, kitą dieną būti pakeliui į lėktuvą ir į šalį, kur ji nemokėjo kalbos, jai buvo trauma. Ji net negalėjo su niekuo atsisveikinti. Motina padarė ir nuolat daro viską, kad nubaustų mane už jos privilegijuoto gyvenimo būdo pabaigą, bet, deja, naudojasi mano dukra pažeisdama įstatymus.

Inesa Ivanova yra susijusi su įvairiomis verslo įmonėmis visoje Europoje, filmų, televizijos ir leidybos pramonėje. Ji yra „Happy Go Hopscotch” įkūrėja ir direktorė, „Baltic View” generalinė direktorė, įkūrėja ir verslo plėtros vadovė, generalinė direktorė ir direktorė. „Kinomind Films” ir „Happy Horse Pictures” režisierė.

Aš prašau žmonių JK ir Europoje padėti man susirasti dukrą. Ji yra kažkur ir kažkas ką nors žinos.

Ar tu ją matei?

Jei turite informacijos, susisiekite su Braitono policija telefonu 01273 404041 arba atsiųskite el. laišką adresu helpfindmynina@gmail.com”.


2020-01-25

7 komentarai apie “Prodiuserės ir brito kova už dukrą: vyro versija”

  1. Ar žinote, kad britas serga 10 metų psihine liga? Ar žinote, kad mergaite bijo savo tėvo? Ar žinote, kad tėvas naudojo prieš dukrą psichologinį smurta, net kalbėdamas skaipu su dukra? Manau, kai Jūsų vyras parves namo pašalinę moterį ir pasakys, kad ji čia dabar gyvens, Jūs, gerbiamosios, kaip ir prodiusere, ieškosite kur gyventi.

  2. Be jokios abejones, duoti erdvės kitai pusei ar nuomonei, yra gerai. Bet kai drauge su nuomone ištransliuojamas kvietimas “raportuoti” policijai ir britui tėvui, susidaro įspūdis, kad egzistuoja kažkokios grėsmės, kad reikalinga visuomenės pagalba. O šiuo gi atveju reikalinga profesionali teisėsaugos pagalba. Tiesiog.
    PS. Atliekate išties svarbų ir reikalingą darbą viešindamj daugelį aktualių temų. Esate auditorijos gerbiami ir vertinami! Ir lūkesčių daug Jūsų atžvilgiu turime :). Sėkmės!

  3. Sveiki darsyk, savo komentare aš išdėsčiau savo nuomonę dėl konkretaus atsakingumo ir sąmoningumo aspekto – publikuoti britų policijos telefono ir asmens el. pašto, kuriais vyras ragina pranešti jam aktualią informaciją. Aš visiškai Jums pritariu, kad reikalą turėtų aiškintis būtent teisėsaugininkai, drauge su psichologais ar kitais reikalingais specialistais, o ne “raportuoti” nebūtinai objektyvius dalykus apie moterį ir mergaitę pvz. kaimynai ar šiaip nepažįstamieji. Ir – taip, tikrai nebūtinai visada teisi būna mama.

  4. Keista ir, sakyčiau, nelabai atsakinga perpublikuoti laišką su britų policijos kontaktais ir asmeniniu tėvo emailu. Jei atsiras neurotiškų, jaunai ir sudėtingoje situacijoje atsidūrusiai mamai pakenkti norinčių asmenų, pasekmės gali būti tikrai dramatiškos. Būkite atsakingi ir sąmoningi, AK… Dabar gi tai kiek panašu į istorijos eskalavimą ne itin gražiais būdais, bandant užturbinti visuomenę, kai tuo tarpu pasisakys teisininkai, psichologai ir viskas bus profesionaliai sudeliota.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt