P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Advokatė: mergaitė turi būti grąžinta į Angliją (1)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2020-01-27


„Atvirai Klaipėdai” dar praėjusių metų viduryje aprašius klaipėdietės prodiuserės ir režisierės Inesos Ivanovos kovos už dukrą istoriją, šeštadienį spausdinome brito, bendros su I. Ivanova dukros tėvo, laišką.

Grįžusi į Klaipėdą, I. Ivanova dalyvavo ne viename kinui skirtame renginyje. „Facebook” nuotraukoje – Kultūros fabrike su Kęstučiu Meškiu.

Anglų ir lietuvių kalba redakcijai atsiųstame laiške Christian Penwill teigė, jog jo dukros mama nepaiso nei Jungtinės Karalystės, nei Lietuvos teismų nurodymų mergaitę grąžinti į jos kilmės šalį – Angliją. Britas taip pat nurodė, jog esą I. Ivanova šiuo metu su mergaite nežinia kur slapstosi ir jog moteriai yra išduotas Europos arešto orderis. Laiške jis prašė klaipėdiečių padėti surasti jo dukrą.

„Atviros Klaipėdos” žurnalistei susisiekus su I. Ivanovos interesams Lietuvos teismuose atstovavusia advokate Viktorija Safošina, pastaroji patvirtino, kad jos klientei abiejų mūsų šalies teismų – ir pirmos, ir apeliacinės instancijos – sprendimai buvo nepalankūs.

„Teismai vaiko gyvenamosios vietos nenustatinėjo. Lietuvos teismai nustatė, kad tas klausimas, su kuo turi gyventi vaikas, turi būti sprendžiamas Anglijoje. Ji pralaimėjo teismą, kad vaikas galėtų likti Lietuvoje. Mūsų teismai nurodė, kad vaikas gimė Anglijoje, mokėsi Anglijoje, iki septynių metų ten nuolat gyveno, dėl to turi grįžti ten ir ten spręsti šį klausimą”, – teigė V. Safošina.

Paklausta, ar jai kas nors žinoma apie galbūt jos buvusiai klientei išduotą Europos arešto orderį, kaip laiške teigia mergaitės tėvas, advokatė sakė to nežinanti.

„Jau tokių aplinkybių toliau nežinau. Kai mes apeliaciją pralaimėjom, mūsų santykiai kaip ir nutrūko”, – sakė ji.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė teigė, jog atskleisti informacijos, kokiam asmeniui yra išduotas Europos arešto orderis, nėra galimybės dėl Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.

Su I. Ivanova žurnalistei susisiekti nepavyko – telefono atsakikliu pranešta, jog tokio numerio, kurį anksčiau naudojo I. Ivanova, nėra, o į socialiniame tinkle paliktą pranešimą irgi niekas neatsakė.

Paskutinis įrašas klaipėdietės feisbuko sienoje darytas 2019 m. birželio 10 d.


2020-01-27

Vienas komentaras apie “Advokatė: mergaitė turi būti grąžinta į Angliją”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt