Registrų centras skelbia, jog praėjusiais metais pagerinusi absoliučius visų laikų rekordus didžiausia šalyje informacinė sistema E. sveikata šiais metais irgi sustoti neketina – per sausio mėnesį šalies gydymo įstaigos pacientams išrašė rekordinį kiekį elektroninių receptų.
Pirmąjį šių metų mėnesį visoje šalyje elektroninėmis priemonėmis išrašyta daugiau kaip 1,3 mln. receptų. Tai – didžiausias per mėnesį išrašytų e. receptų kiekis per visą E. sveikatos veikimo istoriją. Ankstesnis mėnesio rekordas priklausė 2019 m. spalio mėnesiui, per kurį visoje šalyje išrašyta per 1,2 mln. e. receptų.
Tačiau tarp aktyviausiai e. receptus sausį išrašinėjusių įstaigų iš Klaipėdos nepaminėta nė viena – daugiausia e. receptų išrašė medikai iš sostinės ir Kauno.
Teigiama, jog e. recepto patrauklumą patvirtina ir rekordiniai su jais įsigytų vaistų kiekiai. Vien per sausio mėnesį su elektroniniais receptais pacientai vaistinėse įsigijo maždaug 1,2 mln. vaistų. Tai – taip pat didžiausias per mėnesį su e. receptais įsigytų vaistų kiekis per visą E. sveikatos istoriją. Ankstesnis rekordas fiksuotas 2019 metų spalį, kai su e. receptais buvo įsigyta kiek daugiau nei 1,1 mln. vaistų.
Daugiausiai vaistų su e. receptais pacientai įsigijo „Eurovaistinės” vaistinėse (beveik 390 tūkst. vnt.), „Camelia” vaistinėse (beveik 300 tūkst. vnt.), „Gintarinėje vaistinėje” (220 tūkst. vnt.), „Norfos” vaistinėje” (75 tūkst. vnt.) ir „Benu” vaistinėse (55 tūkst. vnt.).
Per visus 2019 metus E. sveikatos sistemoje išrašyta daugiau kaip 13 mln. e. receptų – pusantro karto daugiau nei buvo išrašyta 2018-aisiais. Pacientai su išduotais e. receptais pernai iš viso įsigijo 12 mln. vaistinių preparatų – 40 proc. daugiau nei 2018 metais.
Skelbiama, jog šiuo metu pacientai turi galimybę e. receptą gauti ir neišėję iš namų, o tiesiog telefonu susisiekę su savo šeimos gydytoju. O prisijungę prie savo paskyros E. sveikatos portale, pacientai gali įgalioti savo šeimos narį ar kitą artimą asmenį už juos atsiimti vaistus vaistinėje.
Galimybė elektroniniu būdu išrašyti receptus atsirado 2015-ųjų pabaigoje, tačiau gydymo įstaigos aktyviau naudotis šia galimybe pradėjo tik 2016 m. pabaigoje.
Parašykite komentarą