P0

Regionas

Gargždų parkas: 48 medžiai – blogos būklės (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-02-14


Praėjusią savaitę nepriklausomi Aplinkos ministerijos rekomenduojami ekspertai dar kartą atliko Gargždų parko medžių analizę.

Savivaldybė skelbia tyrimo paprašusi, kai kilo klausimų dėl ankstesnės valdžios patvirtinto parko tvarkymo techninio projekto. Be to, juo suabejojo ir dalis visuomenės.

Dendrologai, siekdami kuo didesnio tikslumo, su savimi atsivežė ir 3D akustinį tomografą, parodantį, kiek medis pažeistas puvinio.

Tyrimo išvados – 48 medžiai, kurie numatyti šalinti, yra blogos būklės, būtina retinti ir tankiai suaugusius medynus, nes medžiai skursta ir nyksta.

Papildomai buvo vertinti tie medžiai, kurie stovi prie takų, pastatų ir kur gali kelti didžiausią pavojų. Iš viso tiek vizualiai, tiek tomografu patikrinti 62 medžiai.

Be 48 blogos būklės medžių, kurie auga šalia žmonių praėjimų vietų, pastatų, todėl juos palikti yra nesaugu, dar 14  – vidutinės būklės ir jie pavojaus nekelia.

Taip pat, siekiant pagerinti parką ir užauginti medžių pamainą dabar esantiems, rekomenduojama retinti keturias medynų teritorijas. Čia medžiai suaugę pakankamai tankiai, jie konkuruoja ir stelbia vienas kitą. Dėl to tinkamai nesiformuoja lajos, vėliau išaugę medeliai skursta ir nyksta.

Todėl, pasak ekspertų, šias erdves būtina retinti tam, kad ne tik vystytųsi gražios medžių lajos, bet ir atsigautų ant žemės esanti ekosistema. Retinimas bus atliekamas tik pagal ekspertų pateiktas rekomendacijas.

Bus šalinamos ir šalia stadiono esančios tuopos. Jos peraugusios, stambios ir pavojingos – gožia kitus medžius. Šie darbai bus atliekami dar šiais metais,  kiek leis oras ir gamta.

Skelbiama, jog jei parkas būtų tvarkomas pagal ankstesnės Savivaldybės administracijos projektą, būtų tekę iškirsti beveik 300 parko medžių.

Pirmadienį aptarti ataskaitos Gargžduose organizuojamas dar vienas susitikimas su visuomenininkais.

Su visa ekspertų medžių vertinimo ataskaita galima susipažinti čia.


Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2020-02-14

2 komentarai apie “Gargždų parkas: 48 medžiai – blogos būklės”

  1. Kas čia su tais medžiais ant Lietuvos, kur tik reikia ka nors rekonstruoti, pastatyti, visur nesaugus medžiai, grasinantys užkristi kam nors ant galvos ar stogo.

    • Medžių būklė pradeda aiškėti tik tada, kai ji ” susikerta” su kieno tai interesais. Pavyzdys-Vilties gatvės medžiai. Visi tie medžių gumbai rodo, kokiu dažnumu, tie medžiai buvo genėjami.Plonos šakos , šaunančios į dangų per 30 metų, rodo, kad nepriklausomybę atgavus, niekam nerūpėjo, net ir tiems merams, kurie šiandiena sėdi ir miesto taryboje ir sėdi atskirame kabinete. Jau nekalbant apie atsakingus už miesto tvarką, planavimą, Juk toks ” paprastas” metodas, netinka? pašalinsime, kad akių nedraskytų, o kol nauji užaugs, niekas smegenų nepudruos. Prašau Gargždų valdžia užsiėmė konkrečiai su parko medžiais, o Klaipėdos valdžiai, kad galima taip padaryti nejaudina. Šalinti, kirsti, juk ruošiami tokie ” meno” šedevrai, kad nualpsite…..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt