P0

Regionas

Pokyčiai pasieks ir Veiviržėnus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-03-19


Tęsdami vizitų Klaipėdos rajono seniūnijose ciklą rajono vadovai kovo pradžioje, dar prieš šalyje paskelbiant karantiną, susitiko su Veiviržėnų seniūnijos gyventojais.

Susitikimo metu pranešta, kad po ilgų derybų su Lietuvos automobilių kelių direkcija pasirašyta sutartis dėl Laisvės gatvės tvarkymo. Savivaldybė prie projekto įgyvendinimo prisidės 20 proc., projektą planuojama baigti iki 2022 m. pabaigos. Jau šį mėnesį ketinama skelbti konkursą projektavimo darbams.

Gyventojai domėjosi, ar ketinama renovuoti Veiviržėnų kultūros centrą. Rajono savivaldybės nuotr.

Gyventojai nuogąstavo, kad tvarkyti reikia ir Klaipėdos gatvę. Savivaldybės atstovai informavo, kad šis kelias taip pat priklauso Kelių direkcijai, be to, prieš tvarkant jį reikėtų išspręsti žemės paėmimo visuomenės poreikiams klausimą, nes šaligatvių įrengimui nepakanka vietos.

Kita ilgai laukta permaina – tilto per Veiviržą tvarkymas. Kelių direkcija yra informavusi, kad tiltas bus rekonstruojamas. Eismas statybos darbų metu bus nukreipiamas šalia įrengtu laikinu tiltu.

Gyventojai domėjosi, ar ketinama renovuoti Veiviržėnų kultūros centrą. Pasak rajono mero Broniaus Markausko, dedamos visos pastangos ieškant galimybių jį tvarkyti. Ir Savivaldybės taryba vasarį pritarė pastato modernizavimo Valstybės investicijų lėšomis paraiškos teikimui. Tačiau, vertinant keliamus reikalavimus finansavimui gauti, tikimybė, kad paraiška bus vertinama, yra nedidelė, nes Kultūros centras yra žemesnės kategorijos, nei numatyta minėtuose reikalavimuose.

„Per metus kultūros politikai rajone skiriame netoli 4 milijonų eurų. Šiuo metu yra rengiamos 3 rajono strategijos: kultūros politikos, turizmo ir bendra rajono strategija. Ruošiant kultūros strategiją bus atlikta išsami analizė. Mūsų tikslas – kad Klaipėdos rajono gyventojams būtų užtikrintos geriausios kokybės kultūros paslaugos“, – sakė meras Bronius Markauskas.

Veiviržėniškiai teiravosi dėl galimybių rekonstruoti miestelio centrą. Administracijos direktorius Artūras Bogdanovas informavo, kad praėjusiais metais bandyta rengti apželdinimo projektą, bet pastebėta ir daugiau problemų, kurias reikėtų koreguoti. Tačiau galimybė atnaujinti šią idėją neatmetama.

Susitikimo metu aptartas ir apleistų pastatų, esančių Mokyklos ir Klaipėdos gatvėse, klausimas. Mokyklos g. esantį pastatą ketina tvarkyti paveldėtojas. Dėl kito pastato informacija perduota Turto bankui.

Taip pat gyventojai išsakė pastebėjimus dėl ambulatorijos ir joje dirbančių gydytojų, tvirtino miestelyje pasigendantys vaistinės. Veiviržėnų seniūnė teigia, kad neatsirado vaistinės, kuri norėtų gyvenvietėje vykdyti veiklą. Anot A. Bogdanovo, imamasi visų priemonių, kad vaistų norintieji galėtų įsigyti ambulatorijoje.


  2020-03-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt