P0

Orai

Per Velykas laukiama orų permainų – grįš lietus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-04-10


Lietuvos hidrometeorologinė tarnyba skelbia, jog penktadienį ir šeštadienį šalyje vyraujantis anticiklonas dar lems gražius ir malonius orus, tačiau pirmąją Velykų dieną, sekmadienį, sinoptinė situacija pradės keistis.

Šeštadienį kritulių nenumatoma, pūs šiaurės vakarų vidutinio stiprumo vėjas. Temperatūra naktį pasiskirstys tarp 3 laipsnių šalčio ir 2 laipsnių šilumos, o dieną oras šils iki 8–13 laipsnių.

Sekmadienį jau vietomis, taip pat ir Klaipėdoje, numatomas lietus. Vėjas pietų, pietvakarių, dieną pajūryje stiprės iki 15 m/s. Temperatūra naktį svyruos nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumos, Klaipėdoje ir Kuršių nerijoje laikysis apie 5 laipsnius šilumos. Dieną pajūry termometro stulpelis kils iki 10 laipsnių. Oras bus palankus laikytis šalyje paskelbto karantino.

Antrąją Velykų dieną, pirmadienį, Klaipėdoje irgi prognozuojamas lietus, be to, bus dar vėsiau – dieną tesušils vos iki 5 laipsnių. Panašūs orai numatomi ir antradienį, naktį galima šlapdriba, tačiau nuo trečiadienio vėl palaipsniui turėtų grįžti šiluma.

INFORMACIJA

NASA duomenimis, neįprastai sumažėjus bendrajam ozono kiekiui (BOK) virš Arkties, pokyčiai buvo užfiksuoti ir Lietuvoje. Kauno meteorologijos stoties duomenimis, pirmadienį BOK vidutiniškai siekė apie 308 Dobsono vienetus (DU), tai yra 21 % mažiau, nei tos paros standartinė klimato norma. Antradienį  fiksuotas BOK buvo lygus 318 DU (19 % žemiau normos). Tačiau toks kiekis, koks dabar yra virš Lietuvos, dar nėra laikomas ozono skyle.
Anot NASA, taip atsitiko dėl stiprių vakarų krypties vėjų veiklos, kai šaltas oras užsilaikė vadinamajame Šiaurės ašigalio „poliariniame sūkuryje“, tačiau tokia būsena virš Arkties nekenkia žmonių sveikatai ir greičiausiai situacija pagerės po kelių savaičių. 


2020-04-10

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt