P0

Kriminalai ir nelaimės

Pričiuptas fiktyviai butus nuomojęs sukčius

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-05-21


Marijampolės pataisos namuose bausmę jau atliekantis 30-metis užsiėmė sukčiavimu, fiktyviai nuomodamas butus.

Apgaulė išaiškėdavo, kai, susitarus susitikti apžiūrėti buto, susisiekti su „nuomotoju“ nebepavykdavo. Palmiros Mart nuotr.

Jis nukopijuodavo nekilnojamojo turto nuomos ir pardavimo portaluose esančius skelbimus bei nuotraukas, po to – sukurdavo naują, apgaulingą skelbimą apie tariamai Klaipėdoje ir Vilniuje nuomojamus butus. Tos pačios nuotraukos kartodavosi keliuose fiktyviuose skelbimuose.

Jais susidomėję būsto ieškantys asmenys sukčiui pervesdavo sutartas rezervacijos sumas, kartais – ir už dviejų mėnesių nuomą. Telefonu jiems būdavo aiškinama, kad pinigus esą reikia pervesti notarui, buto savininkui, dukrai, žmonai, draugui, agentui ar panašiai.

Apgaulė išaiškėdavo, kai, susitarus susitikti apžiūrėti buto, susisiekti su „nuomotoju“ nebepavykdavo. Vienąkart panašus apgaulės būdas panaudotas ir tariamai parduodant automobilį. Išviliotos sumos svyruodavo nuo 200 iki 640 eurų, iš viso apgaulės būdu pasisavinta 3400 eurų.

Šį tyrimą baigė Kretingos rajono policijos pareigūnai ir didelės apimties bylą, kurią sudaro dešimt dėl sukčiavimo pradėtų ikiteisminių tyrimų, perdavė Klaipėdos apylinkės prokuratūrai kaltinamajam aktui surašyti.

Nusikalstamos veikos vykdytos nuo 2019 m. birželio mėn. iki šių metų balandžio mėn. Po keturis tokio pobūdžio ikiteisminius tyrimus pradėta Vilniuje ir Klaipėdoje, po vieną – Šiauliuose bei Kretingoje.

Įtariamasis pareigūnams gerai pažįstamas – ne kartą teistas už vagystes, plėšimą, nesunkų kūno sužalojimą ir kitus nusikaltimus. Tyrėjams jis prisipažino sukčiavęs, teigė, kad veikė vienas. Dabar jam sėdėjimas už grotų gali pailgėti iki 3 metų.


  2020-05-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt