P0

Regionas

Kretingos rajono verslininkams – mokesčių lengvatos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-05-29


Kretingos rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą sumažinti valstybinės žemės nuomos, nekilnojamojo turto ir žemės mokestį už 2020 metų mokestinį laikotarpį 25 procentais dėl karantino nukentėjusiems verslininkams, kurių veikla vis dar yra ar buvo draudžiama, apribota ar kitaip paveikta COVID-19 situacijos.

Mokesčiai proporcingai mažinami už ketvirtį metų – tiek, kiek šiuo metu trunka karantinas.

Sprendime numatyta sumažinti valstybinės žemės nuomos mokestį, nekilnojamojo turto ir žemės mokestį už 2020 m. mokestinį laikotarpį 25 procentais, už Kretingos rajone esantį privačios nuosavybės teise valdomą nekilnojamąjį turtą ir žemės sklypus, kur yra vykdoma kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto, sveikatinimo paslaugų centrų, sanatorijų, poilsio centrų, viešbučių, viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, grožio paslaugų teikimo, lošimo namų ir lošimo automatų salonų, parduotuvių, prekybos ir pramogų centrų veikla.

Mokesčiai nemažės tiems verslininkams, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas, turgaviečių, kuriuose yra pardavinėjamos tik maisto prekės. Taip pat karantino metu toliau vykdančių veiklą juridinių ar fizinių asmenų.

Pagal naująjį tarybos sprendimą, mokesčių mokėtojams, kurių veikla buvo uždrausta ir (ar) apribota Vyriausybės nutarimu ir jie yra įtraukti į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą, valstybinės žemės nuomos ir žemės mokesčiai už 2020 metus bus sumažinti automatiškai. Suteiktą nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą verslininkai turės prisitaikyti patys teikdami metinę deklaraciją už 2020 metus.

Tuo atveju, jeigu mokesčio mokėtojas nėra įtraukas į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą, tačiau tiesiogiai yra paveiktas susiklosčiusios epideminės COVID-19 situacijos Kretingos rajone, t. y. valstybinės žemės sklype, nekilnojamojo turto objekte ar žemės sklype buvo vykdoma veikla, kuri dėl karantino nebuvo apribota arba draudžiama, turės kreiptis į Savivaldybės administraciją su prašymu ir pateikti informaciją apie veiklos apribojimą ar nevykdymą bei kitą svarią informaciją, įrodančią atsiradusias pasekmes dėl karantino.


2020-05-29

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt