P0

Regionas

Kelių direkcijai už Rusnės estakados darbų pirkimo pažeidimus skyrė 95 tūkst. eurų baudą (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-03


Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) praneša penktadienį išnagrinėjęs bylą, kurioje aiškinosi, ar Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) elgėsi teisėtai, kai rangovui papildomu susitarimu leido nesilaikyti darbų atlikimo termino, vykdant kelio Šilutė–Rusnė ruožo rekonstrukciją.

Į teismą, gindama viešąjį interesą, kreipėsi Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), atlikusi atviro konkurso dėl kelio Šilutė–Rusnė ruožo rekonstravimo darbų neplaninį vertinimą. Jo metu buvo nustatyta, jog buvo pakeistos pradinės sutarties su rangovu sąlygos, o objekto suskaidymas į kelis darbų pirkimus sudarė prielaidas neracionaliam lėšų naudojimui.

Pirmosios ir apeliacinės instancijos teismai ieškovės ieškinį atmetė.

LAT teisėjų kolegija, įvertinusi sutartimi sulygtų darbų ir jų rezultatų svarbą, susijusią su daliai visuomenės reikšmingos infrastruktūros (estakados) sukūrimu, užtikrinančiu žmonių ir krovinių judėjimą tarp sunkiai pasiekiamų vietovių, ir atsižvelgdama į tai, jog didžioji dalis darbų jau įvykdyta, sprendė, kad sutartis su jos pakeitimu nepripažintina negaliojančia, o dėl viešojo intereso priežasčių išsaugotina, kartu perkančiajai organizacijai skiriant alternatyvią sankciją – baudą.

Tad LAT panaikino pirmosios ir apeliacinės instancijos teismų procesinius sprendimus ir VPT ieškinį tenkino iš dalies – skyrė atsakovei LAKD į valstybės biudžetą sumokėti 95 000 eurų baudą.

LAT nutartis yra galutinė ir neskundžiama.


2020-07-03

Vienas komentaras apie “Kelių direkcijai už Rusnės estakados darbų pirkimo pažeidimus skyrė 95 tūkst. eurų baudą”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt