P0

Vasara

Į kelionę – su augintiniu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-09


Nors pasaulį apėmusi koronaviruso pandemija ir pakoregavo daugelio atostogų planus, vietos pailsėti besidairantieji susiduria ne tik su COVID-19 nulemtomis, bet ir su kur kas įprastesnėmis bėdomis. Kasmet vasarą daugėja svarstančių, kaip atostogų metu elgtis su augintiniais: kam ir kur palikti, kokį transportą ir gyvenamąją vietą rinktis, jei nori pasiimti jį drauge.

Su augintiniais keliauja tik penktadalis respondentų – 10 proc. visuomet ir dar 10 proc., kai transporto, kelionių ar apgyvendinimo paslaugų organizatoriai tam neprieštarauja. Palmiros Mart nuotr.

Pasirodo, net 1 iš 6 naminius gyvūnus turinčių lietuvių ilgąsias vasaros atostogas praleidžia atskirai nuo savo augintinių dėl to, kad beveik niekur neleidžiama su jais vykti, atskleidė šių metų birželį vieno didžiausių Europoje keltų operatorių DFDS užsakymu atliktas „Spinter“ tyrimas. Šią problemą įvardijo ketvirtadalis vidutinio amžiaus apklaustųjų.

Su augintiniais keliauja tik penktadalis respondentų – 10 proc. visuomet ir dar 10 proc., kai transporto, kelionių ar apgyvendinimo paslaugų organizatoriai tam neprieštarauja.

Net 42 proc. naminius gyvūnus turinčių lietuvių ilgąsias vasaros atostogas praleidžia be augintinių, palikdami juos su artimaisiais. Dažniausia šį sprendimą priima didmiesčių gyventojai. Artimiesiems augintinius dažniau palikti nusprendžia šeimoje gyvenančios moterys.

„Naminiai gyvūnai tampa šeimos dalimi, tad dažnas ieško galimybių ir atostogų metų jų neatskirti, nepalikti su svetimais ar mažai pažįstamais žmonėmis. Be to, pastaruoju metu daugiau dėmesio skiriama augintinių patogumui. Pavyzdžiui, vis dažniau gyvūnai keliauja ne automobilyje, o jų poreikiams pritaikytoje kajutėje, esame numatę vietas šunims vedžioti atvirame denyje. Pastebėjome, kad iki šių metų pradžios kelionių su augintiniais skaičius tik didėjo“, – sako DFDS viešųjų ryšių ir komunikacijos Baltijos šalims vadovas Vaidas Klumbys.

Kasdien DFDS keltais Baltijos jūros maršrutuose plaukia maždaug 12 augintinių, dauguma jų – šunys. 10 proc. visų keliaujančių gyvūnų sudaro katinai, populiaru keliauti ir su šeškais.

„Vasara – atostogų sezonas, kai daugiau asmenų keltais plaukia atostogų tikslais, tad trečdalis visų keltais keliaujančių gyvūnų parplukdomi vos per 3 vasaros mėnesius“, – skaičiuoja V. Klumbys.

Šiemet maršrutu Klaipėda–Kylis (Vokietija) DFDS jau perplukdė daugiau nei 700 šunų, jie sudarė beveik 80 proc. visų pirmąjį šių metų pusmetį keliavusių augintinių. Dar beveik pusė tūkstančio šunų šiemet jau keliavo ir maršrutu Klaipėda–Karlshamnas (Švedija).

„Paprastai naminiai gyvūnai keliauja kartu su šeimininkais, šiems tereikia pasirūpinti būtinais dokumentais, pažymomis ir skiepais. Kai kurios šalys elgiasi itin griežtai ir neleidžia įvežti, pavyzdžiui, neskiepyto augintinio. Esame plukdę augintinius atgal į Lietuvą, kad svetur jų neužmigdytų“, – prisiminė V. Klumbys.

Svarbu žinoti, kad šalių įstatymai ir taisyklės keičiasi nuolat, tad prieš kelionę reiktų pasitikslinti gyvūnų pervežimo ir buvimo kitoje šalyje informaciją valstybių, per kurias ar į kurias vykstama, atsakingose institucijose.

Apie savo sprendimą su gyvūnu apsistoti nakvynei gyvenamosios vietos savininkus taip pat būtina įspėti iš anksto. Prieš atostogas pasirūpinti svarbu ir guoliu, pavadėliu ar antsnukiu, jei keliaujama su šunimi, tinkamu kiekiu maisto ir skanėstų, būtinais vaistais, kitais kelionės metu augintiniui reikalingais daiktais.


2020-07-09

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt