P0

Uostas ir jūra

Sušvelninti reikalavimai laivavedžiams

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-17


Lietuvos transporto saugos administracija informuoja, jog liepos 10 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos vidaus vandenų transporto kodekso pakeitimas, aktualus motorinių pramoginių laivų laivavedžiams.

Laiveliams, kurie plaukioja Klaipėdos jūrų uosto akvatorijoje, sušvelninti reikalavimai netaikomi. Palmiros Mart nuotr.

Jame numatoma, jog minėtų laivų laivavedžio kvalifikacijos liudijimas ar laivavedžio tarptautinis kvalifikacijos liudijimas neprivalomas vyresniems negu 18 metų laivavedžiams, valdantiems motorinius pramoginius laivus, kurių variklio galia yra ne didesnė kaip 19 kW (25 AG) ir kurie plaukioja vidaus vandenų plaukiojimo rajone.

Taip pat kvalifikacijos liudijimas neprivalomas ugniagesiams arba paplūdimio administratoriaus nurodymu skęstančiųjų gelbėjimo darbus vykdantiems darbuotojams, kurie motoriniais pramoginiais laivais darbo metu plaukioja vidaus vandenų ir pakrančių plaukiojimo rajonuose. Už tai, kad šie darbuotojai būtų išmokyti saugiai valdyti motorinius pramoginius laivus ar kitas motorines plaukiojimo priemones, yra atsakingas darbdavys.

Kvalifikacijos liudijimas privalomas laivavedžiams, plukdantiems motoriniu pramoginiu laivu (nepriklausomai nuo variklio galios) 12 ir daugiau keleivių, bei tiems, kurie plaukioja Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatorijoje.


  2020-07-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt