P0

Spyglys

Politikų įstatymai – vieni, policijos – kiti*

Spyglys
2020-08-03


Spyglys savo ausimis girdėjo, kaip iš pradžių premjerą pavadavęs ekonomikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, o vėliau ir pats sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga viešai buvo skelbę, jog nesant šalyje karantino, už kaukių nedėvėjimą nustatytose vietose galima bausti tik tų vietų vadovybę, o ne konkrečius kaukių nedėvinčius piliečius.

Tačiau praėjus vos dienai po šių pareiškimų, policijos pareigūnai bei Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojai viešai ėmė grasinti baudomis jau nepaklusniems piliečiams, suradę Lietuvos Respublikos civilinės saugos įstatymo straipsnio punktą, kuriuo nusprendė pasipinigauti.

Minėto baisiojo įstatymo straipsnio 3 dalis skamba taip: Šio straipsnio 1 dalyje numatytas administracinis nusižengimas, padarytas karo, nepaprastosios padėties, mobilizacijos, karantino, riboto karantino metu, taip pat susidarius ekstremaliajai situacijai ar ekstremaliajam įvykiui, jeigu ekstremalioji situacija ar ekstremalusis įvykis kelia pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai, užtraukia baudą asmenims nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno tūkstančio penkių šimtų iki šešių tūkstančių eurų.

Tai gal visgi politikai, policijos ir kitų institucijų pareigūnai, prieš viešai grasindami žmonėms tūkstantinėmis baudomis, turėtų pradžioje bent tarp savęs susitarti, kuriuo konkrečiai kodekso straipsniu ar įstatymo papunkčiu jie vadovausis, papildydami šalies biudžetą iš ir taip jau karantino nustekentų piliečių piniginių?

*Spyglio rubrikos nerekomenduojama skaityti susipykusiems su humoro jausmu ar stokojantiems fantazijos, nes nieko rimto čia tikrai nerasite, Spyglio humoras iš viso yra sunkiai suprantamas, juodas ir kandus. Rimtų dalykų ieškokite visose kitose „Atviros Klaipėdos” rubrikose.


  2020-08-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt