P0

Valstybingumo ženklai Klaipėdoje

30 laisvos Lietuvos metų Klaipėdoje: išskirtiniai ženklai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-25


Bėgantis laikas pripratina akį prie to, kas dar lyg ir visai neseniai buvo nauja bei neįprasta, o kasdienybėje retas kuris susimąsto kaip ir kada mieste atsirado vienas ar kitas objektas, be kurio jau būtų sunku įsivaizduoti Klaipėdą.

Per trisdešimt Nepriklausomybės metų uostamiestyje buvo įgyvendinta tikrai nemažai valstybės ar savivaldos inicijuotų projektų, iš esmės pakeitusių miesto veidą, kurio didžioji dalis buvo suformuota sovietmečiu.  Deja, bet gyvename tokiais laikais, kai priešiškos Lietuvos valstybei jėgos ir toliau aktyviai veikia pasitelkdamos įvairiausias propagandos formas ir informacinio karo priemones, naudodamos vadinamąją minkštąją galią, kai veikiamos žmonių vertybės, stengiamasi didinti nepasitikėjimą savo šalimi. Vis dar gyva klišė, kad „anais laikais” buvo nepalyginamai geriau…

Todėl „Atviros Klaipėdos“ kolektyvui kilo mintis 30-ųjų šalies nepriklausomybės metinių proga parengti straipsnių ciklą, kuriame papasakotume, kaip Klaipėdoje gimė ir buvo realizuoti išskirtiniai projektai.

Delfinariumas – objektas, kuriuo gali pasigirti ne kiekviena valstybė. Lietuvos jūrų muziejaus archyvo nuotr.

Šiais metais kultūrinius projektus vertinantys ekspertai išgirdo šiuos ir kitus argumentus bei nusprendė, kad toks straipsnių ciklas yra vertas dalinio Klaipėdos miesto savivaldybės finansavimo. Tad klausinėdami įvykių liudytojus, vartydami jau archyviniais tampančius dokumentus „Atviros Klaipėdos“ žurnalistai pabandys atkreipti skaitytojų dėmesį į ženklus, kurie yra lyg paminklai Lietuvos nepriklausomybės 30-mečiui, liudijantys kaip smarkiai pasikeitė Klaipėda nuo 1990-ųjų.

Straipsnių ciklą pradės istorija apie tai, kaip Smiltynėje atsirado objektas, kurį turi tikrai ne kiekviena valstybė – delfinariumas.


2020-09-25

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt