P0

Kriminalai ir nelaimės

Nors pinigų nepasisavino, užsidirbo 4000 eurų baudą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-10-29


Jaunas vyras padėjo vyresnio amžiaus moteriai atidaryti el. banko sąskaitą, įsiminė prisijungimo kodus ir po kurio laiko bandė pasisavinti 220 eurų, bet jam to padaryti nepavyko.

Palmiros Mart nuotr.

Tokią bylą išnagrinėjęs Klaipėdos apylinkės teismas vyrui už neteisėtą disponavimą elektroninės mokėjimo priemonės duomenimis, duomenų panaudojimą, neteisėtą prisijungimą prie informacinės sistemos ir pasikėsinimą sukčiauti skyrė 4000 eurų baudą.

Teismas, išnagrinėjęs ir įvertinęs byloje esančius įrodymus, padarė išvadą, kad teisiamasis, siekdamas turtinės naudos, padarė keturias tyčines nusikalstamas veikas.

Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė į tai, kad vyras anksčiau teistas vieną kartą, taip pat ir už nusikalstamas veikas nuosavybei, o naujas nusikalstamas veikas padarė neišnykus teistumui.

Kadangi jis prisipažino, davė parodymus, atitinkančius esmines įvykių aplinkybes, kritiškai vertino savo elgesį, dėl jo gailėjosi, teismas šias aplinkybes pripažino jo atsakomybę lengvinančiomis ir bausmę sumažino vienu trečdaliu.

Nuosprendis neįsiteisėjęs, jį galima skųsti apeliacine tvarka.


  2020-10-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt