P0

Koronavirusas, Svarbu

COVID- 19: šalyje – 1980, Klaipėdos apskrity – 201 (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-08


Iš Lietuvos koronavirusas trauktis neketina: iki tol buvęs rekordinis 1972 skaičius šeštadienį padidėjo dar 8-iais atvejais, tuo metu užkrėtusiųjų Klaipėdos apskrityje skaičius padvigubėjo.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 1980 koronavirusinės infekcijos atvejų. 325 iš jų registruoti Vilniaus, 268 Kauno, 201 Klaipėdos, 110 Šiaulių 103 Telšių, 89 Panevėžio apskrityje. Dar 73 atvejai registruoti Marijampolės, 57 Alytaus apskrityse, 30 Tauragės ir 22 Utenos apskrityse.

Klaipėdos apskrityje praėjusią parą fiksuoti atvejai, susiję su  protrūkiais Šilutės ligoninėje, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje. Taip pat fiksuoti atvejai, susiję su židiniais Klaipėdos „Saulutės“ mokykloje – darželyje, Klaipėdos „Sendvario“ progimnazijoje.

Dar 12 infekcijos atvejų siejami su protrūkiu Gargžduose įsikūrusiuose Viliaus Gaigalaičio globos namuose, iš kurių 7 asmenys yra gyventojai, 5 – darbuotojai.

Pasak NVSC, testų rezultatus nuo šiol siejant automatiškai, šiuo metu dar nėra ištirti arba į sistemą suvesti 702 atvejų epidemiologinių tyrimų duomenys. Tai reiškia, kad šiuo metu dar nėra žinoma nei kokiomis aplinkybės, nei kur asmenys užsikrėtė. Sistemoje matoma, kokiose savivaldybėse šie asmenys gyvena, tačiau kol nėra aišku, ar jie užsikrėtė ten, kur deklaruota jų gyvenamoji vieta. Dėl tos priežasties šie epidemiologiniai duomenys tikslinami. Duomenis galima sekti žemėlapyje.

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, registruoti 234. Tačiau šie skaičiai dar tikslinti, nes ne visų atvejų epidemiologiniai tyrimai šiuo metu baigti.

NVSC praneša, kad iš gydymo įstaigų praėjusią parą gauta informacija apie 4 mirties nuo koronaviruso atvejus. Šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 207 gyvybes.

Pirmasis mirties atvejis registruotas Klaipėdos apskrityje. Asmuo priklausė 80-89 metų amžiaus grupei, turėjo lėtinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas lapkričio 5 d. Antrasis čia mirusysis priklausė 70-79 metų amžiaus grupei, turėjo lėtinių susirgimų, jam koronavirusas patvirtintas lapkričio 2 d.

Taip pat vakarykštę parą registruoti 2 mirties atvejai (Kauno ir Klaipėdos apskrityse), kai užsikrėtusieji koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių.

Savo ruožtu visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.


  2020-11-08

  3 komentarai “COVID- 19: šalyje – 1980, Klaipėdos apskrity – 201”

  1. AvatarJonas (IP: 84.15.183.63)

   Stenkimės neprarast, išsaugot imunitetą. T. y. būti pailsėjusiam, gyventi ramiai, su džiaugsmu darbuotis… Ir kuo mažiau tos informacijos iš įvairių tv… Vien vakare pasiklausius šių beširdžių, jautresnis žmogus naktį jau neužmigs, ryte kils nepailsėjęs… O, jei taip kasdien, tai ir nuolatinis nuovargis, žmogų ligos užpuola. Saugokim save ir artimuosius. O įvairaus plauko triukšmadariai teeina savais keliais…

  2. AvatarDanute (IP: 84.15.190.122)

   Baikit gasdinti zmones jau ir taip depresijoje,tik ir girdi tokie tai tokie skaicisi.Aisku reikia laikytis visu saugumo priemoniu .bet netiek ,kad vienas kito bijome sukosejus

  3. AvatarAnonimas (IP: 84.15.184.88)

   Nekreipkite i tokius sapaliojimus,melo demagogija,valdzia yra pazgote europos pakalikai

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt