P0

Kriminalai ir nelaimės

Paskolinęs apie pusę milijono, nelegalių palūkanų gavo apie 78 tūkst. eurų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-23


Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apygardos valdyba kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra išaiškino uostamiesčio gyventoją, kuris, neįteisinęs savo veiklos ir nemokėdamas mokesčių valstybei, nelegaliai gyventojams įtariamas paskolinęs apie pusę milijono eurų. Nesumokėtų mokesčių suma siekia beveik 12 tūkst. eurų.

Įtariama, kad dėl nelegalios klaipėdiečio veiklos valstybė prarado apie 12 tūkst. mokesčių.

FNTT pareigūnų surinkti duomenys atskleidžia, kad klaipėdietis klientus pritraukdavo bendradarbiaudamas su nekilnojamojo turto prekyba užsiimančiomis agentūromis. Pinigų pasiskolinti panorusiems asmenims kaltinamasis liepdavo išrašyti paprastuosius neprotestuotinus vekselius. Su klientais, norėjusiais gauti didesnes paskolas, būdavo sudaromos notariškai patvirtintos paskolos sutartys, dokumentuose įrašant kone dvigubai didesnes sumas, nei gyventojai iš tiesų norėdavo pasiskolinti. Tokiu būdu kaltinamasis galimai atgaudavo iš anksto su klientais sutartas savo palūkanas, kurios dažniausiai siekdavo 10 proc. nuo pasiskolintos sumos. Periodinių įmokų nebepajėgdavę išmokėti klientai būdavo perduodami antstoliams, o pastarieji iš jų išieškodavo tas sumas, kurios būdavo nurodytos paskolų sutartyse ar vekseliuose.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, per penkerius metus uostamiesčio gyventojas žmonėms, įtariama, paskolino iki 500 tūkst. eurų, o gautų palūkanų suma, skaičiuojama, siekia beveik 78 tūkst. eurų, kurių tik mažą dalį kaltinamasis panoro deklaruoti.

Įtariama, kad šitaip veikdamas nelegalus paskolų teikėjas iš skolininkų gavo beveik 140 paprastųjų neprotestuotinų vekselių, jam reikalaujant buvo sudarytos bei notariškai patvirtintos kelios paskolų sutartys, o skolinamos sumos svyravo nuo kelių šimtų iki keliasdešimt tūkstančių eurų. Kai kurios sutartys buvo sudarytos, įkeičiant turimą nekilnojamąjį ir kilnojamąjį turtą. Pareigūnų skaičiavimu, dėl šešėlinės veiklos valstybei nesumokėta beveik 12 tūkst. eurų mokesčių.

Byla jau perduota nagrinėti Klaipėdos apylinkės teismui, praneša FNTT.

Už ūkinės, komercinės, finansinės ar profesinės veiklos vykdymą neturint tam licencijos (leidimo)laisvės galima netekti iki 4 metų.


  2020-11-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt