P0

Kriminalai ir nelaimės

Nuteisti 17 šiukšlių konteinerių sudeginę jaunuoliai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-26


Klaipėdos apylinkės teismas paskelbė nuosprendį byloje, kurioje trys jaunuoliai pripažinti kaltais dėl svetimo turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu. Dviem iš jų skirtos realios laisvės atėmimo bausmės. Nuteistieji turės atlyginti ir bendrovei padarytą žalą.

Vaikinai per šešias praėjusių metų lapkričio naktis skirtingose Klaipėdos vietose padegė 17 šiukšlių konteinerių, kurių kiekvieno vertė yra 101,97 Eur. Tokiais savo veiksmais jie visuotinai pavojingu būdu sunaikino uždarajai akcinei bendrovei „Ecoservice Klaipėda“ priklausantį turtą.

Teisiamieji prisipažino nusikaltę ir dėl to gailėjosi. Jie teigė neturėję ką veikti, buvo išgėrę alkoholio, todėl žiebtuvėliais padeginėję konteinerius. Iš namų pasiimdavę popieriaus lapų ir uždegdavę, o uždegę iš karto pabėgdavę.

Jaunuolių kaltė dėl jiems inkriminuotų nusikalstamų veikų visiškai įrodyta byloje surinktais ir teisiamajame posėdyje išnagrinėtais įrodymais: pačių kaltinamųjų parodymais, teisiamajame posėdyje pagarsintais liudytojų parodymais, apžiūros protokolų duomenimis, vaizdo įrašais ir kita bylos medžiaga. 

Skirdamas bausmę pirmajam iš jų, teismas atsižvelgė į tai, kad jis nusikalto būdamas nuteistas, bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu, šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmę, baustas administracine tvarka ir skyrė jam 1,8 metų laisvės atėmimo bausmę.

Antrasis nusikalto būdamas teistas tris kartus, po šių veikų padarymo yra dar kartą nuteistas ir šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmę, prie kurios teismas dar pridėjo 1 metus ir 10 mėn.

Tuo metu trečiasis bendrininkas anksčiau neteistas, buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, tad atsipirko 2 metų ir 2 mėn. laisvės apribojimu, įpareigojant jį per šį laikotarpį dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje, devynis mėnesius dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.

Taip pat visi solidariai privalės atlyginti „Ecoservice  Klaipėda” padarytą 1733,49 eurų žalą.

Nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.


  2020-11-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt