P0

Uostas ir jūra

Į SGD terminalą krovinį atgabens naujas dujovežis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-27


Planuojama, kad į suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalą, valdomą operatorės AB „Klaipėdos nafta“ (KN), gruodžio 2 dieną atplauks dujovežis „BW Lilac”, kuris atgabens SGD krovinį iš JAV, Luizianos uosto. Tai bus pirmasis dujovežio „BW Lilac” apsilankymas Klaipėdos uoste.

Daisuke Nimura (marinetraffic.com) nuotr.

Standartinis 174 tūkst. kub. m talpos, 294 m ilgio ir 46 m pločio dujovežis „BW Lilac” buvo pastatytas 2018 m. ir plaukioja su Maltos vėliava. Jis į Klaipėdos uostą atgabena apie 155 tūkst. kub. m SGD, kurias pasikrovė Cameron LNG skystinimo gamykloje Luizianos uoste, JAV. Ši skystinimo gamykla atnaujino darbą po to, kai teko laikinai stabdyti gamybą dėl siautusio uragano.

Klaipėdos SGD terminale tai bus jau 7-asis SGD krovinys iš JAV 2020 m. ir 4-asis naujais gamtinių dujų metais (2021), prasidėjusiais šių metų spalio 1 d. Nuo SGD terminalo veiklos pradžios iki šiol atgabenti iš viso 9 SGD kroviniai iš JAV.

Mindaugas Navikas, KN Komercijos direktorius pažymi, kad JAV gamtines dujas eksportuoti pradėjo nuo 2016 m. ir 2019-2020 m. ženkliai padidino eksporto į Europą apimtis. Daugiausiai tai lėmė skystinimo pajėgumų padidėjimas dėl naujų atsiradusių projektų JAV, kurie paskatino paklausos augimą ir tiekimą į Europą.

„Nors šie metai SGD rinkoje yra greičiau išskirtiniai nei formuojantys ilgalaikę tendenciją, Klaipėdos SGD terminalo naudotojai gali pasinaudoti susiklosčiusia rinkos situacija ir atsigabenti krovinius iš ten, kur tuo metu palankiausia tiek kainos, tiek turimų kontraktinių įsipareigojimų su tiekėjais atžvilgiu. Terminalo paslaugų lankstumo dėka galime operatyviai reaguoti į kliento poreikius ir taip didinti savo
turimos infrastruktūros konkurencingumą. Taip pat tikimės, kad nuo 2021 m. pakeista SGD terminalo perkrovos paslaugos kainodara ir jos diferencijavimas pagal laivų/krovinių dydžius paskatins naujų naudotojų ar krovinių pritraukimą“, – komentuoja M. Navikas.


  2020-11-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt